Paide riigigümnaasiumi direktorina asub tööle Urmo Reitav

7. nov. 2017 HTM - Paide riigigümnaasiumi direktorina asub tööle Urmo Reitav kommenteerimine on välja lülitatud

Paide riigigümnaasiumi direktoriks saab Urmo Reitav, kes töötab praegu Viljandi hariduse arengufondi juhatajana ja Viljandi Kesklinna kooli ning Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli ühiskonnaõpetuse õpetajana.
Urmo Reitav on haridusteaduste magister. Ta on teinud noorsootööd ja tegutsenud koolitajana, töötanud nii üldharidus-, kõrgharidus- kui ka täiskasvanuhariduse vallas, tal on ka väljaspool Eestit töötamise kogemus.
Urmo Reitavi sõnul on ta inimene, kes usub visioonidesse ja armastab unistada – vastasel juhul pole võimalik saavutada soovitut. „Riigigümnaasium on teadmuskeskus, kus noor saab hariduse, mis annab head eeldused edasisteks õpinguteks ja elus toimetulekuks. Mõlema saavutamine ja nende koostoime ongi koolijuhi peamine väljakutse kooli arendamise ja kestlikkuse tagamise kõrval,” lisas ta.
Koolijuhi valimiskomisjoni esimehe, ministeeriumi koolivõrgu osakonna juhataja Raivo Trummali sõnul eristus Urmo Reitav rikkalike kogemuste ja noorsootöö tundmise poolest. „Urmol on selge visioon, kuidas luua riigigümnaasiumi kogukonda kaasates ja õppijakeskseks kujundades. See annab kindluse, et õppeasutusest kujuneb maakonna gümnaasiumihariduse lipulaev,” ütles Trummal.
Paide riigigümnaasiumi direktori konkursil osales kaheksa kandidaati.