Sisekaitseakadeemia asetas uuele õppehoonele nurgakivi

28. nov. 2017 Sisekaitseakadeemia - Sisekaitseakadeemia asetas uuele õppehoonele nurgakivi kommenteerimine on välja lülitatud

28. novembril asetas sisekaitseakadeemia pidulikult nurgakivi oma uuele õppehoonele Maarjamäel Kase tänav 61.

Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik tõdes, et akadeemia uus hoone ei ole pelgalt uus maja, mida akadeemia pere on üle 20 aasta oodanud, vaid vägev kingitus 25. sünnipäevaks nii akadeemiale, tema kadettidele kui ka vilistlastele. „See kinnitab, et Eesti riik väärtustab siseturvalisuse haridust. Olen kindel, et uus hoone loob akadeemiale uue hingamise.”

Siseminister Andres Anvelt märkis, et sisekaitseakadeemia on üks viimastest Eesti kõrgkoolidest, mis saab tänapäevase õppehoone ülejärgmisel aastal Tallinnas ja aasta hiljem Narvas.

Sisekaitseakadeemia uue õppehoone ehitab valmis Nordecon, ehitis valmib 2019. aasta esimesteks kuudeks.

Siseturvalisuse valdkonna haridusinvesteeringu projekti elluviimise kõige olulisem tulemus ongi kaasaegne, spetsiaalselt akadeemia õppetöö eripära ja siseturvalisuse valdkonna arengueesmärke arvestav õpi- ja töökeskkond. Viimane on hädavajalik õppekorralduse ja -kvaliteedi edendamiseks ning ühiskonna teenimise võimekuse kasvu tagamiseks.

Akadeemia uue õppehoone arhitektuuriprojekti autor on arhitektuuribüroo Arhitekt11. Kogu ehitusprojekti koostamist toetab Euroopa regionaalarengu fondi ASTRA meede. Uue õppehoone lepinguline maksumus on 18,4 miljonit eurot, millest on ASTRA toetus 13,5 miljonit eurot.