Tänavu enim müüdud lauamängud raamatukauplustes

10. nov. 2017 - Kommenteeri artiklit

Apollo raamatukaupluse 2017. aastal enim müüdud lauamängud

  1. Lauamäng „Dobble”
  2. Mängukaardid „Uno”
  3. Lauamäng „5 sekundit”
  4. Kaardimäng „ÄSK”
  5. Lauamäng „Saboteur”

Millised on viimase aja trendikad lauamängud?

Väga suurt huvi tuntakse väikese formaadiga reisi- ja kaardimängude vastu. Suund on just lõbusate seltskonnamängude suunas. Edu saadab pea alati ka uusi eestikeelseid mälumänge − praegu on üks uuematest hittidest EV100 mälumäng.

Läbi aegade on hästi müünud traditsioonilised sõnamängud. Ka Eestis on suur hitt maailmakuulus „Scrabble”. Eelmise aastalõpu üheks soovitumaks kingituseks osutus lõbus perekondlik seltskonnamäng „5 sekundit”, mis on praeguseks endale saanud juuniorversiooni – seegi on väga hästi vastu võetud –, mis on mõeldud väiksematele lauamängusõpradele.

Milliseid mänge saavad õpetajad koolis kasutada?

Väga palju on keeleõppe või matemaatika harjutamise õppemänge. Julgelt soovitame nt lauamängu „Matemaatika on lihtne” või arvutamist arendavaid doominoid. Apollo kauplustes on müügil eri vanusele mõeldud matemaatilised doominod. Lisaks spetsiaalsetele õppemängudele on väga head ja arendavad ka mälu- ja sõnamängud.

Miks lauamängud on lastele hea ajaviide ja miks mängivad täiskasvanud lauamänge?

Lauamängud aitavad arendada ja toetada strateegilist mõtlemist, suhtlemist ja koostööoskust. Lisaks on lauamängude mängimine lõbus ajaviide ja ideaalne võimalus oma sõprade või perega aega veeta. Ka täiskasvanutel on tarvis vahel oma meeli ja mõtlemist ergastada, uusi teadmisi koguda ning olemasolevat teadmiste pagasit värskendada.

Tähelepanuta ei saa jätta ka tõsiasja, et laua- ja kaardimängud on teinekord suureks abiks seltskonnas ühise keele leidmisel.

Eha Pank, Apollo ostu- ja turundusjuht

 


Rahva Raamatu lauamängude esiviisik

  1. Lauamäng „5 sekundit”
  2. Lauamäng „Scrabble”
  3. Lauamäng „Yatzy
  4. Lauamäng „I know”
  5. Lauamäng „Mees, kes teadis ussisõnu”

Lauamängu suundumustest on raske rääkida, kuid kõige populaarsemad mängud on tavaliselt seotud kahe olulise faktoriga: teadmised või huumor, ning eriti populaarsetes mängudes on need kaks koos.

Uuematest mängudest toon esile järgmised.

Lauamäng „Eesti mälumäng” saabus müügile augusti lõpus ning on algusest peale ostetuimate mängude seas olnud. Mälumängude vastu on ostjatel tavaliselt suur huvi.

Eesti mälumäng” on meeleolukas ja hariv lauamäng, mille kaudu ammutad teadmisi oma kaunist kodumaast. Valik­vastused teevad õige lahenduse leidmise lihtsamaks ning muudavad mängu igale vanusele põnevaks ja sobivaks. Küsimused jagunevad kuude valdkonda: ajalugu, teadus ja loodus, kultuur, sport, geograafia ja varia.

Lauamäng „Räägi välja” on üks kõige uuemaid müügile saabunud mänge. See on naljakas suuvõruga rääkimise mäng, kus saab palju naerda. Selle mängu juures on boonuseks, et korraga saab mängida kümme mängijat. Enamasti on lauamängud vähema arvu mängijate jaoks.

Väga populaarsed on ka kaardimängud. „Dobble” – lihtne kujundite äratundmise mäng, kus mängijad üritavad leida kahel kaardil sarnast kujundit. Aastaid tagasi müügile saabunud mäng on mängude üldkategoorias pidavalt popimate hulgas. Mängu saab kiirelt selgeks ning edasine oleneb juba kiirusest – kes ühesuguse kujundi enne üles leiab. Seda mängu mängides on rõõmus meel garanteeritud.

MimiQ” on 2016. a novembris ilmunud lõbus miimikamäng, mis on mõeldud pere kõige väiksematele. See on ühel ajal nii hariv kui ka naljakas. „MimiQ-le” on omistatud mitmeid rahvusvahelisi tunnustusi.

Miks lauamängud on lastele hea ajaviide ja miks mängivad täiskasvanud lauamänge?

Lapsed arenevad mängides, see on mängude ja mängimise üks kõige suurem väärtus. Laste arengut silmas pidades on mängimine kindlasti rohkem kui lihtsalt ajaviide. Väga oluline on ka leida suurest valikust laste iseloomule ja vanusele sobiv.

Koos mängides ja lõbusalt veedetud aeg lähendab nii noori kui ka vanu.

Ingrid Karell, AS Rahva Raamatu turundusjuht


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!