Toimus ühendava saalihoki turniir

16. nov. 2017 EO Eesti ühendus - Kommenteeri artiklit

Foto: Renee Kütisaar

Eriolümpia Eesti ühendus korraldas 16. novembril Tartus Eesti maaülikooli spordihoones esimese ühendava saalihoki turniiri Eestis. Turniiril osales seitse võistkonda, eriolümpia liikmesasutustele olid kaasatud partneritena lapsevanemad ning mitmed koolid.

Ühendav sport on ülemaailme suund, kus intellektipuudega inimesed kaasatakse sporti koos tavaliste noortega. Projektijuhid Lii Laanoja ning Meelike Terasmaa hindavad ühendava saalihoki projekti oluliseks, sest pakub sportlikku väljundit nii eriolümpia sportlastele kui ka nende partneritele. Olulise lisaväärtusena toob Laanoja välja meeskonnatöö ja sotsiaalsete oskuste arenemise ning annab sportlastele võimaluse tunda end ühiskonna väärtusliku liikmena. Terasmaa lisab: „Saalihoki on lihtne ja lõbus spordiala, mis sobib harrastamiseks erineva arengutasemega inimestele ning on seetõttu ühendava spordina rohkem kui sobilik.”

Kõrgeimas divisjonis pälvis esikoha Järvamaa ühendava saalihoki võistkond. II divisjonis saavutas esikoha Valga Jaanikese kooli ning Valga põhikooli ühendvõistkond.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!