Mis toimub? Vastab Kanepi gümnaasiumi direktor Ilvi Suislepp

1. dets. 2017 Õpetajate Leht - 1 Kommentaar

Ilvi Suislepp

Elame ja toimetame aktiivselt, oleme ettevõtlikud. Praegu käib meil koolisisene projekt, milles õpilased küpsetavad küpsiseid, et toetada nende müügiga koolile ronimisseina soetamist. Liikumisel on oluline seos nii füüsilise kui ka vaimse tervisega. Õpilased vajavad koolikeskkonnas paremaid liikumistingimusi ja -võimalusi ning heategevusliku küpsisemüügiga annavad oma panuse selleks, alustades taigna väljatöötamisest ja lõpetades müügiga. Selle kõige korraldamiseks ja elluviimiseks kulub palju energiat. See on üks suur koostöö ja meid kõiki rikastav tegevus.

Lisaks ootab meie kooli 18 õpilast ees reis Saksamaale, külla Wertheri sõpruskooli. Iga-aastased õpilasvahetused Saksamaa ja Itaaliaga on muutunud traditsiooniks. Kool võimaldab ja õpilaste pered toetavad neid vahetusi, mis annavad hea keelekeskkonna ning viivad õpilased teise kultuuriruumi. Usun, et mitte ükski õpilane pole pidanud õpilasvahetuse üritustes pettuma. Kodud on olnud uskumatult tublid kõiges kaasa lööma.

Innove toel võtsime osa uuenenud õpikäsituse ja meeskonnatöö koolitusest. Kõik algab mõtteviisist ja sellega intensiivselt ka tegeleme. Haarates kinni paljudest mitmekülgsetest võimalustest, kohtudes väga erinevate inimestega, avardame oma mõttemaailma ning arusaama õppimisest. Meil on traditsioonilised ainetunnid segunenud arvukate väljasõitudega, ei möödu nädalatki, kus keegi kuhugi ei sõidaks. Kohtumised huvitavate inimestega annavad tihti rohkem kui 45 minutit loe-kirjuta-ainetund. Ettevõtlik õpilane panustab ise aineõppesse ning nõuab maksimumi ka õpetajalt.

Gümnasistide edukuse ja motivatsiooni säilitamiseks oleme loonud vilistlasstipendiumi. See on hea võimalus hoida vilistlasi koolile lähedal. Vilistlane on koolile oluline, sest tema mõistab ja teab. Läbinud Kanepi koolitee ning saanud juurde ka vajalikku elutarkust, suudab vilistlane mõista ja toetada kooli vajalikul moel. Vilistlasstipendiumi anname kaks korda aastas heade tulemustega gümnaasiumiõpilastele.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Mis toimub? Vastab Kanepi gümnaasiumi direktor Ilvi Suislepp”

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!