Juubeliaasta ajalootunnid Tallinna Linnamuuseumis

19. jaan. 2018 Tallinna Linnamuuseum - Kommenteeri artiklit

Eesti Vabariigi 1. aastapäeva paraad. Vendade Parikaste foto aastast 1919. Foto: Fotomuuseum

 

2018. aastal tähistab Tallinna Linnamuuseum koos Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaga ka oma juubelit. Veebruaris heidame pilgu viimase saja aasta sündmustele.

Linnamuuseumis ja selle filiaalides toimuvad näituse- ja üritusetsüklid aitavad lahti mõtestada meie oma riigi sündi ja selle pealinna kujunemist tänapäevaseks modernseks elukeskkonnaks. Jagame saja aasta lugusid eri nurga alt, erineva huvi ja kogemusega vaatajale.

Kuidas nägid välja Vabadussõjas osalenud, nende varustus ja tehnika? Milline oli linnaelu 100, 80, 60 aastat tagasi?

24. jaanuaril avatakse Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla mänguline installatsioon „100 aastat – 100 jalga”. Sajajalgse lood noore riigi esimese saja aasta juhtumustest pakuvad tegevust nooremale vanuserühmale, aitavad lugude kaudu ajalugu mõista ja end ajaloos osalejana tunda. Muuseumitunnid ja publikuprogrammid Kadrioru ja Kalamaja lastemuuseumis tutvustavad eri aegade mänge ja raamatuid ning räägivad muutunud aegadest ja kommetest. Eesti sünnipäeva võib tähistada ka klassiga muinasjutuvanaemale külla minnes.

8. veebruaril avatav Fotomuuseumi näitusesari „Fotokaameraga vaenlase vastu” (kuraator Taavi Veiler) tutvustab kümne järjestikuse fotonäitusega Vabadussõja lugu, sarjaga kaasnevad muuseumitunnid ja publikuprogrammid.

15. veebruaril avatakse Tallinna tähtsaima kaitsetorni Kiek in de Köki galeriis näitus „Heinaturust Vabaduse väljakuni” (kuraator Aet Laast). Peaväljaku fotojäädvustustest läbi sajandi saab hea ülevaate eri režiimide propagandast ja pidutsemiskommetest, linnaelanike argielust ja linnaehituse saavutustest. Näituse juurde loodud põnevad muuseumitunnid tutvustavad sündmuste kaudu meie fotopärandit ja ajaloo keerdkäike. Meeskondlikud ülesanded viivad osalisi nii näitusele kui ka linnaruumi avastama rakursse, kust omal ajal pildid tehtud. „Fotojahis” saab ajaloolisi fotosid üle pildistada ja tuvastada neil kujutatud sündmusi andmebaaside abil.

Tallinna Linnamuuseumis veebruaris

  • Kadrioru lastemuuseum Miiamilla: „100 aastat – 100 jalga”. Kutsume lugusid jutustama alates 24. jaanuarist.
  • Fotomuuseum: „Fotokaameraga vaenlase vastu”. Näitus ja programmid alates 8. veebruarist.
  • Kiek in de Kök: „Heinaturust Vabaduse väljakuni”, „Fotojaht” linnaruumis ja andmebaasides. Näitus ja programmid alates 15. veebruarist.
  • Kalamaja lastemuuseum Miiamilla: „Kiirrännak läbi 100 aasta”. Mänguasjad, mängud, koolielu riigikorra ja kommete vahetudes.

Gümnaasiumi ja põhikooli muuseumitundidega saab tutvuda muuseumihariduse infopäeval Neitsitornis 2. märtsil kella 12–15.

Juubeliaasta kava ja muuseumitunnid www.linnamuuseum.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!