Sisekaitseakadeemia kutsub õpetajaid ohutusõppe koolitustele

11. jaan. 2018 Eger Karuse sisekaitseakadeemia kommunikatsioonispetsialist - Kommenteeri artiklit

Sisekaitseakadeemia korraldatud tuleohutuse õppepäeval.

Hea õpetaja, kutsume sind sisekaitseakadeemia liiklus-, tule- ja veeohutuse teemalistele täienduskoolitusele.

Koolitused toimuvad päästekomandodes, kus on võimalik tutvuda komando tööga, lisaks saab Põhja-Eesti koolitusel lähemalt uudistada häirekeskuse tööd. Koolitused põhinevad videojuhtumitel, mille abil tehakse läbi võimalikud stsenaariumid ning vaadatakse üle, kuidas saab ohutuse temaatikat lõimida aine õpetamisse põhikoolis. Ohutusõppe koolitusi korraldavad oma ala spetsialistid sisekaitseakadeemia päästekolledžist. Koolitused on mõeldud põhikooli klassi- ja aineõpetajatele, kellel on Eesti hariduse infosüsteemis (EHIS) õpetaja staatus. Koolitus on selle staatusega õpetajaile TASUTA (ülejäänutele maksab üks täienduskoolituse päev 50 eurot).

Koolituste eesmärk on suurendada õpetajate teadmisi ja oskusi, kuidas aine õpetamise kaudu arendada õppijates teadlikkust oma turvalisuse tagamisel liikluse, tule ja vee ohu korral ning kujundada hoiakuid, mis väärtustavad ohutust. Õpistsenaariumid sisaldavad videojuhtumit, digitaalseid õppematerjale ning töölehti selliselt, et oleks kaetud kogu õnnetuse protsess, alates õnnetuse toimumise põhjustest ja nende ennetamisest kuni õnnetusele reageerimiseni. Kõigi kolme ohuolukorra lahendamise loogika ning õppemeetodid on sarnased, kuid õppematerjalid on erinevad. Seega on igal õpetajal võimalik vastavalt oma soovile osaleda nii üksikul kui ka kõiki kolme eri teemat käsitleval koolitustel.

Koolitustel kasutatavad kolm videojuhtumil põhinevat õpistsenaariumit tule-, vee- ja liiklusõnnetuste kohta on hiljem kättesaadavad e-õppematerjalina ohutusalaste teemade sisuliseks käsitlemiseks õppetundides, samuti muud õppematerjalid, töölehed jms. Õpistsenaariumid toetavad õppijate digipädevuste arendamist. Samuti lisatakse õpistsenaariumitesse soovituslikke IKT-vahendeid, mis toetavad aktiivset õppeprotsessi.

Koolituse laiem mõte on suurendada õpetaja valmisolekut liikluse, tule ja vee ohu teemade käsitlemiseks aine õppes. Ohutusõppe lõimimine õppetöösse loob turvalisema koolikeskkonna, turvalisema kogukonna ning seeläbi tõstab ka riigi üldist turvalisust.

 

KOOLITUSTE AJAKAVA

Tallinnas

16.01 Õpetajate tuleohutusalane täienduskoolitus

13.02 Õpetajate veeohutusalane täienduskoolitus

13.03 Õpetajate liiklusohutusalane täienduskoolitus

Tartus

30.01 Õpetajate tuleohutusalane täienduskoolitus

27.02 Õpetajate veeohutusalane täienduskoolitus

27.03 Õpetajate liiklusohutusalane täienduskoolitus

Täpsem info ja registreerimine HITSA täienduskoolituste veebis.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!