Uuel aastal uues majas

12. jaan. 2018 Sirje Pärismaa toimetaja - Kommenteeri artiklit

Hommikupimeduses liikus ligi poole tuhande pealine rongkäik Tõrvandi alevikust Ülenurme gümnaasiumi taha rajatud algklassimajja. Fotod: Sirje Pärismaa

 

Ülenurme gümnaasiumi 919 last saavad nüüd õppida üheskoos. Uue aasta esimesel koolipäeval avas uksed gümnaasiumihoone taha rajatud algklassimaja. Ligi pool tuhat jütsi, kes seni nõudsid tarkust Tõrvandi alevikus, jätsid vana majaga hüvasti ja sammusid pikas rongkäigus uude hoonesse.

Et tuul oli vali ja ilm kiskus tuisule, viidi tseremoonia läbi soojas ja valgusküllases aatriumis. 487 last ja õpetajad mahtusid sinna kenasti ära ja ruumi jäi ülegi. Siis liikusid klassid oma garderoobidesse.

Meil on Soome malli järgi igal klassil nüüd oma riietusruum ja ka vahetunnis on hea välja minna,” sõnas direktor Olev Saluveer. Juurdeehitist kavandades mõeldi sellele, et nii tehniline lahendus kui ka ruumiplaneering saaks igatpidi kaasaegne. Näiteks on esimest korda Eestimaa koolis kasutusel LED-valgustus. „Põrandaküte pole küll enam midagi uut, aga mõnus ikkagi – lapsed armastavad maas istuda,” lausus Olev Saluveer.

Nelja klassi seinu saab liigutada ja tekitada nii avatud õpperuumi. Õppetöös kasutamiseks on ka aatrium ning vana ja uue maja vahele tekkinud siseõu.

Erilist elevust tekitas lastes aga teade, et kriidiga enam ei kirjutata. Igas klassis on kaks valget tahvlit ja peagi saabuvad ekraaniga puutetundlikud Smart-tahvlid.

Esimene tund kuluski kõigil klassidel selleks, et koos õpetajaga uue ümbrusega tutvust teha.

Saime natuke ruumileevendust, aga mitte pikalt,” sõnas direktor. „Esimesi ja teisi klasse on viis paralleeli. Pole välistatud, et järgmisel õppeaastal juba kuus.”

Olev Saluveer on teinud pikemaid prognoose ja ennustanud õpilaste arvu kasvu lähiaastail 1100-le, nii sündide kasvu kui ka kolimiste-liikumiste arvelt. Tartu lähistel paiknevas vallas ehitatakse järjest uusi elumaju.

Aastal 2012 ületasime esimest korda 700 lapse piiri, 2015 juba 800 ja nüüd on meil 919 õpilast,” rääkis Saluveer.

Kümne aasta eest valminud eskiisprojektis oli lisaks algklassimajale joonistatud ka ujula ja spordihoone. Spordihoone on olemas, järgmisena ootab koolipere ujula ehituse algust.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!