Algavad üldhariduskoolide rahuloluküsitlused

19. veebr. 2018 Dirgis Kaarlõp Innove uuringute ja arenduskeskuse e-teenuste peaspetsialist - 1 Kommentaar

Innove ning haridus- ja teadusministeerium korraldavad 20. veebruarist kuni 30. märtsini üldhariduskoolide rahuloluküsitlused, mis hõlmavad kõiki Eesti 4., 8. ja 11. klassi õpilasi. Lisaks küsitletakse õpetajaid ning 1.‒9. klassi lapsevanemaid.

Küsitluste eesmärk on mitmekesistada õppe kvaliteedi kohta saadavat tagasisidet ning luua võimalused õpilaste heaolu ja toimetuleku süstemaatiliseks jälgimiseks. Kogutud andmete põhjal antakse koolidele tagasisidet õpilaste heaolu kohta koolis ja koolikeskkonna eri aspektidega rahulolu kohta, õpetajate töö- ja õpikeskkonnaga rahulolu kohta ning lastevanemate kooli ja õpikeskkonnaga rahulolu kohta. Rahuloluküsitluses kasutatakse teadusuuringutel põhinevaid ja kontrollitud küsimustikke, mis annavad nii riigile, koolipidajatele, koolidele, õpetajatele kui ka lastele objektiivset ja võrreldavat tagasisidet.

Küsimustik on elektrooniline ning saadetakse kooli kaudu kõigile ülaltoodud sihtrühmadele. Küsitlust korraldame õpilaste hulgas igal aastal, õpetajate ja vanemate hulgas üle üle aasta.

Ootame õpilasi, õpetajaid ja lapsevanemaid aktiivselt vastama. Usaldusväärse tagasiside saamiseks on võimalikult paljude osalus väga tähtis.

Lisainfot küsitluste kohta leiab haridus- ja teadusministeeriumi kodulehelt.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Algavad üldhariduskoolide rahuloluküsitlused”

  1. Peep Leppik ütleb:

    Head KOLLEEGID-ÕPETAJAD!

    Soovitan teid KINDLASTI tutvuda HTM kodulehe kaudu, millise kooli- ja teadusKAUGE jamaga (otsisin kaua võimalikult leebet sõna – P.L.) tegelevad meie “juhtivad ametnikud-teadlased” üldse ja seoses ÕPIKÄSITUSEGA eriti…

    Pärast seda guugeldage Digarisse ja valige sealt välja üks minu äsja (!) digiteeritud raamat õpetajatööst – neid vast suudate ka pärast seda lugeda…

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!