Avaneb lapsehoiukohtade loomise ja teenusepakkumise toetamise teine taotlusvoor

26. veebr. 2018 SA Innove - Kommenteeri artiklit

Alates tänasest saab Innovest toetust taotleda lapsehoiukohtade loomiseks ja teenusepakkumise toetamiseks kuni 7-aastastele lastele. Välja on võimalik jagada üle 2,9 miljoni euro Euroopa sotsiaalfondi toetusraha.

Toetust antakse projektidele, mille tegevustega luuakse uued tava või eriilmelised lapsehoiukohad. Eriilmelise rühmana on võimalus avada rühm ebastandardsetel kellaaegadel, mis vastaks perede tööajakorraldusele, näiteks võimaldada vajadusel lapsi hoida õhtustel aegadel või  pakkuda võõrkeelseid hoiukohti võõrkeelsetest peredest lastele. Ka tööandjal on võimalik taotleda toetust, et enda ruumides või lähiümbruses luua lapsehoiuvõimalused, selleks et töötajad saaks pingevabamalt tööle keskenduda. Samuti saab projekti raames luua uusi erivajadustega lastele mõeldud lapsehoiukohti.

Innovesse on oodatud projektitaotlusi esitama kohalikud omavalitsused, eraõiguslikud juriidilised isikud, valitsusasutused või nende hallatavad riigiasutused. Taotleja enda panus on 25% omaosalust projekti abikõlblikest kuludest ja ülejäänud 75 % finantseerib Euroopa Sotsiaalfond.

Taotlusvooru läbiviiva Innove tööelu keskuse juhi Ülle Luide sõnul on taotlejate jaoks kindlasti kõige rõõmustavam aspekt see, et seekordses voorus rahastatakse lapsehoiukohti ühikuhinna alusel. „Ühe lapsehoiu koha ühikuhinnaks on 245 eurot kuus, mis on 2941 eurot aastas lapse kohta, ning see katab kõik teenuse osutamisega seotud kulud. Ühikuhind võimaldab toetuse saajale kergemat ja kiiremat kulude katmist, mis tähendab, et eraldi kuludokumente ei ole vaja enam esitada,” toob Luide välja ning ootab huvilisi infopäevadele, kus seda teemat lähemalt selgitatakse. Infopäevad taotlejatele toimuvad 14. märtsil Tartus ja 16. märtsil Tallinnas.

Euroopa sotsiaalfondi taotlusvoor „Lapsehoiukohtade loomine ja teenusepakkumise toetamine 0–7-aastastele lastele” on avatud 26. veebruarist kuni 25. aprillini kl 17.
Lisainfot leiab ja infopäevadele saab registreeruda Innove kodulehel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!