Eesti juubeli päev Kallavere keskkoolis

19. veebr. 2018 Ave-Maria Rapper Kallavere keskkooli huvijuht - Kommenteeri artiklit

Kallavere õpilased Eesti 100. aastapäeva ootel.

Maardu linnas, kus on eestlasi vaid 25% kogukonnast, korraldab pisike eesti kool 24. veebruaril linnaelanikele väärika Eesti Vabariigi sünnipäeva ürituse.

Pidulik üritus toimub 24. veebruaril kell 7.32 Kallavere keskkooli õuel Noorte 5. Heisatakse lipp, kõlavad tervituskõned, esinevad Maardu puhkpilliorkester ja segarahvatantsurühm Jõelähtme Muhedad. Järgneb Urmas Alenderi isamaaliste laulude kontsert kooli võimlas ning pidulik kohvi- ja tordilaud. Üritus on kõigile tasuta.

Päikesetõusul heisatakse riigilipud Maardus asuva Kallavere keskkooli lipuväljakul. See on esimene kord, mil siinne eesti kool on võtnud oma kanda kogu linnale avatud Eesti Vabariigi piduliku sünnipäevaürituse. Tulijaid võtavad vastu kooli kodutütred ja noored kotkad, kinkides igale külalisele sinimustvalge lipu. Tervituseks mängib Maardu puhkpilliorkester. Palvuse loeb Muuga sadama meremeeste kodu diakon Herki Talen.

Kohal on kaitseliidu Harju maleva Rävala malevkonna vabatahtlikud. Sealsamas lippude all lööb tantsu valla segarahvatantsurühm Jõelähtme Muhedad. Seejärel on kõik külalised palutud kooli võimlasse. Urmas Alenderi isamaaliste laulude kava kingivad sünnipäeva puhul linnaelanikele muusikud Margus Vaher ja Paul Neitsov. Järgneb pidulik kohvi- ja tordilaud. Üritus on kõigile tasuta.

Ootame kõiki maardulasi, inimesi lähedalasuvatest küladest ja asulatest pereliikmete ning sõpradega liituma juubelipäeva hommikul pidulistega. Maardu ainsa eestikeelse koolina soovime olla siinne eesti kultuuri ja keele kandja ning äratada ellu traditsioon heisata riigilipud alati 24. veebruaril koos päikesetõusuga.

Laiemale avalikkusele vähe tuntud vana Rootsi-Kallavere küla on esmakordselt mainitud juba 1241. aastal Taani hindamisraamatus, vana küla aladel tänane Maardu linn põhiosas asubki. Kallavere keskkooli maja on väärikas Stalini-aegse arhitektuuriga hoone, mis valmis 1957. aastal. Eesti õppekeelega koolis õpib 208 õpilast kümnest rahvusest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!