Esmakordselt antakse üle Kalju Komissarovi nimeline stipendium

19. veebr. 2018 - Kommenteeri artiklit

Neljapäeval, 8. märtsil tähistab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakond professor Kalju Komissarovi sünniaastapäeva. Sel päeval antakse esmakordselt üle Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid kahele Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonnas õppivale üliõpilasele. Stipendium on algatatud Garmen Tabori, Tartu ülikooli ja Eesti teatriliidu ettepanekul ning kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali toel. Stipendium on mõeldud erialaseks enesetäienduseks välismaal.

Praeguse Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna kõrghariduslike õppekavade (tantsukunsti, teatrikunsti ja teatrikunsti visuaaltehnoloogia) ülesehitamise idee teatrimudelina kuulub Kalju Komissarovile. Õppeprotsessis tähendab see, et tulevased etenduskunstide tehnilised ja loomingulised töötajad õpivad koos ja täiendavad loomeprotsessis üksteist.

Kalju Komissarov on ülikoolis pidanud oluliseks, et „… üliõpilane oleks selle nelja aasta jooksul mingitpidi oma piire tunnetanud. Sest siis, kui ta on neid tunnetanud, saab ta tegelda ka nende avardamisega”.

Stipendiumiga soovitakse väärtustada Kalju Komissarovi pikaajalist ja viljakat tööd teatrihariduse vallas. Stipendium määratakse üliõpilasele, kes on õpingutes tervikuna olnud tulemuslikult loominguline ning oma erialal perspektiivikas.

Stipendium antakse üle 8. märtsil Ugala teatris. Samal hommikul kell 11 toimub Ugala teatri etendus „Vai-vai vaene Vargamäe”, milles teevad kaasa ka Komissarovi endised üliõpilased. Pidulik stipendiumite üleandmine toimub kell 13 Ugala teatri fuajees.  Kammersaalis on eksponeeritud Kalju Komissarovi maalid ja joonistused, ühtlasi on avatud kultuuriakadeemia visuaaltehnoloogia eriala üliõpilaste tööde näitus.

Kell 14 näidatakse Ugala teatri väikses saalis filmi „Koma” (Ugri Film 2018). Filmi autorid (režissöörid ja stsenaristid) on Maria Avdjushko ja Peeter Simm. Film on valminud EFI, kultuurkapitali ja ERR-i toetusel portreedokumentaalide programmis.

Pärast filmi külastatakse ühiselt Viljandi Metsakalmistut.

Alates kella 17 on kõik külalised, vilistlased, üliõpilased, praegused ja endised õppejõud ja töötajad oodatud Jasmi baari Koidu seltsimajas Jakobsoni 18.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!