Euroopa noortekonverents pälvis auhinna uuenduslikkuse eest

7. veebr. 2018 HTM - Kommenteeri artiklit

Aasta konverentsiteo auhinna uuenduslikema konverentsilahenduse kategoorias võitis Euroopa noortekonverents, mis tõi mullu oktoobris Tallinna 260 noort ja noortepoliitika kujundajat. Huvilised üle maailma said reaalajas kaasa rääkida sotsiaalmeedia vahendusel.

Tunnustuse pälvinud noortekonverents oli Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise noortevaldkonna suursündmus, mille keskmes oli Euroopa tulevik noorte pilgu läbi. Konverentsi korraldasid haridus- ja teadusministeerium ning Eesti noorsootöö keskus koos Tallinn Music Week meeskonnaga.

Ministeeriumi noorteosakonna juhataja Reelika Ojakivi sõnul pakuti osalejatele mitmekülgset ja isiklikku kogemust ning suhet loova ja tehnoloogiliselt edumeelse Eestiga, samuti tutvustati siinseid noori ja nende loodud nutikaid idufirmasid. „Võtsimegi endale eesmärgi luua uuenduslik ja mittetraditsiooniline konverentsikeskkond, mis inspireeriks ja toetaks osalejate aktiivset ühismõtlemist ja koosloomet,” ütles Ojakivi.

Konverents kanti üle veebis ja kõigil huvilistel üle maailma oli võimalik kaasa rääkida ning esitada küsimusi Twitteris ja Instagramis, mis omakorda kuvati reaalajas kõigile osalejatele nähtavale seinale konverentsisaalis. See lõi omalaadse vastastikuse suhtluse nende vahel, kes osalesid konverentsil Tallinnas, ja nende vahel, kes jälgisid ja ütlesid sõna sekka läbi sotsiaalmeedia.

Kõigil osalejatel oli võimalik katsetada Eesti idufirma Sprayprinteri grafiti käsiprinterit. Joonistatavad pildid valiti Instagramist #euyc teemaviite järgi, kus kolm kõige meeldinud fotot läksidki joonistamisele. Pildid Instagramis olid samuti delegaatide endi tehtud.

Delegaatide operatiivse suhtlemise tagamiseks kasutati Eesti start-up’i Messente, millega oli võimalik korraga 260 külastajat teavitada näiteks busside saabumise infost, giidituuride alguse kellaaegadest jms.

Konverentsi avaõhtusöögil tutvustati külalistele Eesti kultuuri ja loodust virtuaalreaalsusprillide ja videote kaudu.

Koostöös Balti filmi- ja meediakooliga loodi virtuaalreaalsuskeskkond, kus tutvustati konverentsi teemasid, lahendusi ja tipphetki.

Videokokkuvõte konverentsist.

Aasta konverentsiteo auhinnatseremoonia korraldas Eesti konverentsibüroo koos Tallinna linnaga.HTM


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!