Killukesi saja-aastasest Kopli lasteaiast

15. veebr. 2018 Silja Järve Liivapesa rühma õpetaja - Kommenteeri artiklit

Tuultepesa rühma lapsed uurisid ja tutvustasid ka teistele lasteaiahoone projekteerinud arhitekti Herbert Johansoni elu ja loomingut.

Kopli lasteaia lugu algas 1918. aastal saksa lasteaia asutamisega. Saja- aastasest ajaloost leiab paljugi huvitavat. Juubeliaasta sai väärika avalöögi konverentsikuuga jaanuaris, mil iga rühm uuris üht lasteaiaga seotud teemat ning kuu lõpus tutvustas majarahvale ja külalistele oma teadmisi ehk killukest Kopli lasteaia ajaloost.

Iga teema tutvustamiseks oli eraldi päev – see andis vabad käed nii esinemise pikkuse kui ka ülesehituse osas. Ettekanded tõestasid, et iga rühm on omanäoline ja meeskonnatöö loominguline ja hästi toimiv.

Ettevalmistuse käigus kerkisid suurtest teemadest esile lastele enim huvi pakkuvad pärlid, mille ümber kogu õppetegevus jaanuaris toimuski. Kuna need teemad kajastusid ka kunstitegevustes, oli majas liikudes (lastega laulu- või liikumistundi minnes) võimalus heita pilk ka teiste rühmade tegemistesse See, miks Tuultepesa rühma kunstinurka tekkisid ühel hetkel lillemaalid või Liivapesa rühma omasse hiiglaslik rosinasai, selgus rühma teemahommikul. Konverentsimaterjal on tore kompaktne kogum, mille toel ka edaspidi lastepäraselt meie maja ajalugu tutvustada. Teemasid saab ka edasi arendada, näiteks Kopli poolsaare õpperaja väljatöötamisel.

 

Kopli lasteaed. Pilt fotoarhiivist aastast 1936.

Konverentsiteemadeks valiti laste elu kõige lähemalt puudutav.

  • Meie armas lasteaiamaja, mille sajandat sünnipäeva saame kümne aasta pärast tähistada ja mille projekteeris kuulus arhitekt Herbert Johanson.
  • Kopli poolsaar oma looduse ja ajalooga.
  • Aegumatud tegelased lastekirjandusest – eeskätt Lea Nurkse poja Eno Raua (kes samuti on meie lasteaias oma lapsepõlvemälestusi kogunud) mõtetes elustunud Sipsik ja Naksitrallid.
  • Lasteaednikele üsna asendamatu raamat „Laste sõna”, mille on koostanud meie kunagine mitmekülgne õpetaja Lea Nurkse.
  • Vana aja mängud, millega tegid tutvust lasteaia kõige pisemad.

Lähemalt loe Kopli lasteaia kodulehelt. 

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!