Kutsekoolide mälumängu on mängitud 35 aastat

1. veebr. 2018 Riina Müürsepp Pärnumaa kutsehariduskeskuse direktor - Kutsekoolide mälumängu on mängitud 35 aastat kommenteerimine on välja lülitatud

1983. aastal arutasid õpetajad Rein Abel ja Matti Kallaspoolik mõtet hakata korraldama Eesti sovhoostehnikumide õpetajate mälumängu. Leiti, et mõttel on jumet, ja nii saigi asi alguse.

Esimene mälumäng toimus 1. detsembril 1983 Vana-Võidus. Kaasa lõi kümme kooli (tol ajal oli 14 sovhoostehnikumi): Gagarini-nim NST, Vinni NST, Kaarepere ST, Tihemetsa ST, Türi NST, Jäneda ST, Räpina ST, Olustvere ST, Kehtna NST, Putkaste ST. Võitis Gagarini võistkond koosseisus Rein Abel, Ants Abel, Juno Tool ja Tõnu Salong.

Kombeks on võõrustada mälumängu kordamööda igas koolis. Korraldaja otsib küsimuste koostaja, paneb esimesele kolmele välja auhinnad ja korraldab pärast mängu õhtusöögi. Koolide nimed on ajaga muutunud.

8. veebruaril 2008 toimus 100. mälumäng ka Vana-Võidus. Võitis Viljandi kutseõppekeskus.

Tänavu 2. veebruaril toimub 140. mälumäng Pärnumaa kutsehariduskeskuses. Küsimused koostab mälumängur Jaan Allik.

Tänaseks on mängima jäänud kaheksa kooli : Olustvere teenindus- ja maamajanduskool, Kehtna kutsehariduskeskus, Valga kutseõppekeskus, Pärnumaa kutsehariduskeskus, Järvamaa kutsehariduskeskus, Räpina aianduskool, Luua metsanduskool, Viljandi kutseõppekeskus.

Mälumängud on kestnud 35 aastat.