Liikuma kutsuvate koolide arv kolmekordistub

1. veebr. 2018 Mihkel Lees Tartu ülikooli liikumislabori projektijuht - Kommenteeri artiklit

Käesoleval aastal kolmekordistub koolide arv, kes teevad Tartu ülikooli liikumislaboriga programmis „Liikuma kutsuv kool” koostööd õpilaste liikumisaktiivsuse suurendamiseks ning istuva aja vähendamiseks. Programmis osalevate koolide arv tõuseb kolmeteistkümnelt neljakümnele.

„Eesti lapsed liiguvad väga vähe. Alla veerandi Eesti lastest täidab Maailma Terviseorganisatsiooni soovitatud lapse tervislikuks arenguks vajaliku normi − iga päev aktiivset liikumist vähemasti ühe tunni vältel. Tähele maksab panna, et liikumisaktiivsus toetab lisaks füüsilisele tervisele ka õpivõimet. Liikumislabor on alates 2016. aastast koostöös erinevate Eesti koolidega testinud lahendusi, mis võimaldaksid põimida liikumist soosivaid tegevusi nii vahetundidesse, ainetundidesse kui ka toetada aktiivsemat kooliteed,” ütles Tartu ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabori juht Merike Kull.

Liikumislabori laienemise projektijuhi Mihkel Leesi hinnangul on programmis osalevad koolid teinud märkimisväärset tööd koolipäeva liikumissõbralikumaks muutmisel. „Koolid on erinevad, kuid muutused on nähtavad igas koolis − on need siis aastaringsed õuevahetunnid, õpilastest mängujuhid, õpetajate huvitavad meetodid liikumise põimimiseks ainetundidesse, mänguväljakud ja ronimisseinad koridorides või koolipäeva ülesehitus, mis jätab rohkem aega liikumistegevusteks vahetunniks. Loodame, et näeme toredaid koolirõõmu ja liikumist suurendavaid muutusi ka uute koolide puhul.”

Enamik käesoleval aastal liituvatest koolidest avaldasid soovi programmiga ühineda 2017. aasta lõpus konverentsil „Liikuma kutsuv kool”. Programmi toetavad sotsiaalministeerium, haridus- ja teadusministeerium, hasartmängumaksu nõukogu ja Tartu linn.

Senised programmikoolid on

Antsla gümnaasium

Nõo põhikool

Pala kool

Rõuge põhikool

Tallinna Kuristiku gümnaasium

Tartu Descartes’i kool

Tartu erakool

Tartu Mart Reiniku kool

Tartu Tamme kool

Võru Kreutzwaldi kool

Tartu Kesklinna kool

Tartu Kivilinna kool

Tartu Karlova kool

Käesoleval aastal liituvad programmiga

Otepää gümnaasium

Põlva kool

Elva gümnaasium

Konguta kool

Puhja kool

Võnnu keskkool

Luunja keskkool

Tartu Veeriku kool

Tartu Variku kool

Tartu Forseliuse kool

Laeva põhikool

Puurmani mõisakool

Pisisaare algkool

Aidu lasteaed-algkool

Kiigemetsa kool

Jõgeva põhikool

Oskar Lutsu Palamuse gümnaasium

Tudulinna põhikool

Rapla Vesiroosi gümnaasium

Kohtla-Järve Tammiku põhikool

Tornimäe põhikool

Jüri gümnaasium

Järveküla kool

Audentese erakool

Tallinna Laagna gümnaasium

Tallinna Läänemere gümnaasium

Merivälja kool


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!