Tartu ülikool jätkab Eesti koolitusturu liidrina

27. veebr. 2018 Tartu ülikool - Kommenteeri artiklit

Värskelt kogutud statistika andmetel osales 2017. aastal Tartu ülikooli täiendusõppe programmides kõigi aega suurim arv, 47 815 õppijat, mida on võrreldes mullusega ligi 7% rohkem. Nüüdseks on täiendusõppijaid ülikoolis juba 3,7 korda rohkem kui üliõpilasi.

Elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolaineni sõnul on täiendusõppe populaarsuse taga ülikooli valdkondade, asutuste ja tugiüksuste suur panus, samuti koostöö valdkondadevaheliste programmide loomisel. „Kasvu on kindlustanud pidev koostöö ettevõtete ja asutustega ning see, et oleme pakkunud ühiskonna teenimise eesmärgil enesetäiendusvõimalusi, sh vaba juurdepääsuga e-kursusi ehk MOOC-e,” lisas Ristolainen.
Möödunud aastal korraldas ülikool üle Eesti 1530 täiendusõppekursust ja välja anti ligikaudu 38 000 EAP-d. Viimase nelja aastaga on täiendusõppijate arv kasvanud 53%, tunduvalt just e-täiendusõppe arvelt. Mullu osales 47,2% täiendusõppijatest osaliselt või täielikult veebipõhistel või kaugkoolituskursustel, sealhulgas toimus 27 MOOC-i ligikaudu 12 000 osalejaga.
Ülikoolilt tellisid koolitusi haridus- ja valitsusasutused ning nende hallatavad asutused, avalik-õiguslikud juriidilised isikud, erialaliidud, ettevõtted ning välispartnerid, nende hulgas sotsiaalkindlustusamet, statistikaamet, riigikohus, Eesti rahvusarhiiv, tervise arengu instituut, Eesti Energia AS, Omniva AS, Finnair, Eesti Pank ja Eesti töötukassa. Enamik programme loodi n-ö rätsepatööna ülikooli ja ettevõtte või asutuse koostöös lähtuvalt tellija vajadustest.

Tartu ülikool on EHIS-esse esitatud täienduskoolitusasutuste 2016. aasta tegevusnäitajate alusel Eesti suurim koolitaja.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!