TTÜ geoloogia instituut kutsub noori maapõue sisemust uudistama

19. veebr. 2018 TTÜ geoloogia instituut - Kommenteeri artiklit

TTÜ geoloogia instituut ootab 27. veebruaril külla kõiki loodusteaduste- ja tehnoloogiahuvilisi gümnasiste, et tutvustada uut maapõueressursside õppekava. TTÜ avatud uste päeva raames tehakse noortele geoloogia instituudis lõhkamise demonstratsioon ning tutvustatakse rahvusvahelisi karjäärivõimalusi. Peagi sajaaastase TTÜ avatud uste päeval avaneb abiturientidel võimalus tutvuda põhjalikult kõigi uuendatud erialade ning sisseastumise uuendustega.

Käesoleval sügisel TTÜ geoloogia instituudi avatud „Maapõueressursside” õppekava on loodud noortele, keda paeluvad loodusteadused, innovatsioon, infotehnoloogia ja maapõues peituva maailma avastamine. Geoloogia instituudi teadlase Rutt Hintsi sõnul ootavad maapõueressursside eriala noori ees juba praegu mitmed põnevad tulevikuprojektid, nagu Tallinna-Helsingi tunnel, fosforiidi kasutuselevõtu võimaluste uurimine, Jõhvi rauamaagileiukoha uuringud ja uute põlevkiviressursside kasutuselevõtt Eestis ning mujal.

„Nii infotehnoloogia, droonid, 3D-virtuaalmaailm kui ka tugev rahvusvaheline karjääriperspektiiv pakuvad erakordseid võimalusi geoloogias ja mäenduses, mida tihti endiselt veel ainult põlevkivitööstusega seostatakse,” tõi Hints välja. „Näeme õpilastega suheldes, et noored ei kujuta ettegi, et Eesti geoloogidele on avatud kogu maailm ‒ et nende kasutuses on moodsaim tipptehnoloogia ja nõudlus juba ülikoolipingis õppiva tulevase tööjõu vastu on suur. Seega annab avatud uste päeval osalemine noortele põgusa, kuid põneva ülevaate võimalustest maapõueressursside erialal.”

Tulevastele õppuritele “Maapõueressursside” eriala tutvustamiseks on instituut pannud TTÜ avatud uste päevaks kokku põneva programmi ja ootab külla kõiki huvilisi.

10‒14 Erialamess TTÜ aulas, kus tudengid tutvustavad maapõueressursside eriala  tulevikuväljavaateid. Võimalus ennast proovile panna erialavõistluses ja võita natuke ehedat kulda.

10‒10.45 Tutvumine TTÜ geoloogia instituudiga. Ringkäigu jooksul jagavad tudengid kogemusi õppetööst ja põnevast praktikast.

12‒12:45 Rahvusvaheline kogemuslugu: TTÜ-st Euroopa suurimasse kullakaevandusse. TTÜ mäenduse vilistlane Elen Toodu räägib oma tööst Soome Kittilä kullakaevanduses.

13‒13.45 Lõhkeainete demo-workshop. Õues toimuvat workshop’i korraldavad eriala tippspetsialistid.

14‒14.45 Workshop: kuidas otsida ja leida kulda?  Uurime koos kullamaardlat läbivat puursüdamikku ja saame teada, kuidas otsida silmale nähtamatut kulda.

15‒15.45 Maa(põue) megaprojektid. Mäeinseneri workshop: mis ühendab inimeste loodud hiigelrajatisi ja kivimimehaanikat? Workshop’is saame uurida kivimeid, nende tugevusomadusi jne.

Rohkem infot TTÜ avatud uste päeva programmi kohta geoloogia instituudis siit.

Lisainfo TTÜ avatud uste päeva kohta siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!