Ugalas saab rännata 70-ndate hipimaailma ja reisida kuule

2. veebr. 2018 Ugala teater - Kommenteeri artiklit

Ugala teatris jõuavad lavale Eesti 70-ndate lillelaste seiklused. Ülle rollis Klaudia Tiitsmaa, Ott Aardami kehastada on peategelane Lennon. Foto Heigo Teder

 

Ugala teatri kevadhooajal jõuab lavale kaks värvilist ja vaatemängulist lavastust. Juba veebruari alguses esietendub suures saalis psühhedeelne „Hipide revolutsioon” ja aprillis saab näha maagilist lastelavastust „Tuul kuu pealt”.

3. veebruaril esietenduv „Hipide revolutsioon” on kangelaseepos, mis jutustab Eesti psühhonautide rännakust 1970. aastate Nõukogude Liidu südamesse. Lavastus sünnib Ugala teatri ja MTÜ R.A.A.A.M koostööna ning kuulub EV100 teatrisarja „Sajandi lugu”.

On 1972. aasta. Neil seal läänes on Vietnami sõda, meil siin nõukogude kord. Neil seal on vaba eneseväljendus, meil siin KGB, miilits ja hulluarstid. Neil seal on LSD, meil siin plekieemaldaja Sopals. Woodstock on juba toimunud, biitlid on laiali läinud, kuid flower power valitseb. Üks, mis oli, on ja jääb, on vägivallatu eesmärk jõuda totalitaarse režiimi südamesse ja purustada Nõukogude Liit. Näidendi aluseks on Vladimir Wiedemanni teosed „Maagide kool” ja „Püha Kaljukitse radadel” ning eesti ja nõukogude hipide mälestused.

Hipide revolutsiooni” lavastaja on Venemaa hinnatumaid noorema põlvkonna lavastajaid Juri Kvjatkovski, kelle looming on korduvalt kandideerinud Venemaa teatriauhinnale „Kuldne mask”. Lavastuse peategelased on tänaste gümnaasiuminoorte vanused – on kummastav jälgida, kuidas toona nii ihaldatav vabadustunne ja hipikultuur plaat-plaadilt ja teksapaar haaval läbi raudse eesriide imbusid. Lavastuses mängib peaaegu terve Ugala teatri trupp.

Tuul kuu pealt” on Marika Palmi mänguline lastelavastus, mis jõuab Ugala suure saali lavalaudadele 6. aprillil. Eric Linklateri romaanil põhinev lugu jutustab kahest õest, Keskeltläbi külas elavast Dinah’st ja Dorindast, kelle isa suundub Bombardiasse sõjaretkele ja manitseb tütreid enda äraolekul kenasti käituma. Tüdrukud aga avastavad, et hoopis lihtsam on olla sõnakuulmatu kui viks ja viisakas. Nii sukelduvad nad järjest sügavamale ulakustesse ja satuvad endalegi ootamatult üha kummalisematesse sekeldustesse nii oma kodukülas kui ka sellest tuhandeid kilomeetreid eemal. Ohtlike sündmuste keerises hakkavad Dinah ja Dorinda mõistma, milline väärtus on vabadusel ja mis võib olla vabadusest ilmajäämise hind. Äpardusrohke lavastuse peaosades on Klaudia Tiitsmaa ja Laura Kalle.

Lavastaja Marika Palm on varem lavale toonud mängulise lastelavastuse „Printsess Luluu ja härra Kere” ja tema lavastatud noortemuusikal „Moraal” pälvis hiljuti parima laste- ja noortelavastuse Salme Reegi preemia.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!