Videolavastus annab kiire ülevaate õppimisvõimalustest Tartu ülikoolis

16. veebr. 2018 Mari-Liis Pintson Tartu ülikool - Kommenteeri artiklit

Näitleja Anatoli Tafitšuk astub ülikooli tutvustavas videolavastuses üles nii kinolinal kui näitelaval.
Fotod: Mari-Liis Pintson

 

Anatoli Tafitšuk.

Tartu ülikool pakub gümnasistidele esmakordselt võimalust tutvuda ülikooli õppekavade, teadustöö ja Tartu ainulaadse tudengieluga uudse videolavastuse abil.

Näitleja Anatoli Tafitšuk naelutab noored üheaegselt nii kinolina kui näitelava ette, jagades kolmveerand tunni jooksul paeluvaid fakte, mis aitavad koolilõpetajail läbimõeldud tulevikuvalikuid teha.

Tasuta videolavastusest saavad eelregistreerimisega osa võtta kõik õpetajad ja õpilased, kes külastavad Tartut ja Tartu ülikooli. Et tulevikueriala otsinguil olev koolilõpetaja ei peaks esimese sammuna lõputusse õppekavade nimekirja sukelduma, annab videolavastus kiire ja lõbusa ülevaate pakutavatest erialadest.

Tartu ülikooli endises kirikuhoones, praeguse Elektriteatri saalis on õpilaste ees graafikaga rikastatud humoorikad videoklipid ja näitleja Anatoli Tafitšuk, kes suhtleb saalisviibijatega kohapeal, viies vaatajad kaasakiskuvale rännakule.

Selle aasta jooksul on ülikoolil plaanis näidata etendust umbes 4000 õpilasele, siiani on seda näinud juba 400 gümnasisti.

Videoetenduse lavastajaks on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia vilistlane Jim Ashilevi, lavastuse graafika on loonud agentuur Mellow.

Õpetajad või koolijuhid saavad oma õpilasi lavastusele registreerida aadressil ut.ee/videolavastus. Sel õppeaastal toimuvad etendused kuni aprillikuu lõpuni Elektriteatris, aadressil Jakobi 1.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!