Eesti heliloojate liidu korraldatav konkurss „Noor helilooja 2018” ootab võistlustöid kuni 16. märtsini

7. märts 2018 Eesti heliloojate liit - Kommenteeri artiklit

2017. aasta „Noore helilooja” konkursi võitja Gerta Raidma. Foto: Peeter Langovits

Loomelabori, Eesti heliloojate liidu ja Eesti muusika päevade korraldatud heliloomingu konkurss „Noor helilooja 2018” on suunatud kuni 23-aastastele noortele ning on osa Eesti muusika päevade 2018. a programmist. Konkursi esimese vooru võistlustöid oodatakse 16. märtsini, finaalkontsert toimub 10. aprillil kell 18 Heino Elleri nim Tartu muusikakooli Tubina saalis.

Konkursi „Noor helilooja” eesmärk on anda andekatele noortele heliloojatele võimalus tutvustada laiemale publikule oma loomingut ning saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt ja tippheliloojatelt. Konkursi eelvooru esitatud töödest teeb oma valiku heliloojatest (Märt-Matis Lill, Kristo Matson, Ardo-Ran Varres ja Liisa Hirsch) koosnev žürii. Teise vooru pääsenud töid esitletakse elavas ettekandes lõppkontserdil, kus valitakse žürii ja publiku lemmikud.

Võitjat ootab ees teose tellimus Eesti muusika päevade / ISCM World New Music Days in Estonia 2019 aasta festivali programmi, mida kannab rahvusvahelisel nüüdismuusika suursündmusel ette professionaalne, oma ala parim Eestis tegutsev muusikakollektiiv. Eriauhinnad paneb välja Loomelabor, Eesti muusika päevad ja konkursi partnerid.

„Olgugi et loomine on isiklik protsess, vajab iga muusikuteed alustav noor võimalust omavaheliseks mõõduvõtmiseks ning kohta eneseteostuseks. Konkursi formaat on parim viis end tutvustada, proovile panna, kogemusi ammutada ja õppida. Osavõtt annab tõuke edasiseks loominguliseks tegevuseks ja motivatsiooniks,” ütleb konkursi eestvedaja Kristo Matson.

Konkursi senised võitjad Kristel Kolkanen ja Karl Tipp on saavutanud konkursijärgselt märkimisväärseid tulemusi, saades vaatamata oma noorele eale teoste tellimusi ka professionaalsetelt kollektiividelt nagu Resonabilis ja Estonian Cello Ensemble. 2017. Aasta võitja Gerta Raidma uudisteos tuleb esiettekandele Eesti muusika päevade põhiprogrammis Eesti filharmoonia kammerkoori esituses.

Konkursile saadetud teos peab olema 2‒5 minutit pikk, kirjutatud sooloinstrumendile, ansamblikoosseisule (kuni viis instrumenti) või vokaalile ja kuni kolmele instrumendile, elektroonikat võib kasutada üksnes koos pilli või vokaaliga. Noot ja soovi korral ka salvestus tuleb saata kinnises ümbrikus hiljemalt 16. märtsiks Eesti heliloojate liidu aadressil A. Lauteri 7c, 10145 Tallinn, kirja pealkirjaks „Noor helilooja 2018” või aadressil noorhelilooja@gmail.com. Noot ja salvestus peab olema anonüümne ning tähistatud vaid osavõtja märgusõnaga, lisada tuleb kinnises ümbrikus helilooja andmed (nimi, e-post, kontakttelefoni number, kool ja juhendaja kui on) ning tähistada see sama märgusõnaga mis teoski.

Esimese vooru tulemused tehakse teatavaks 26. märtsiks ning kuulutatakse välja Eesti heliloojate liidu ja Eesti muusika päevade kodulehel ning Facebooki lehel. Teine voor toimub teisipäeval, 10. aprillil kell 18 H. Elleri nim Tartu muusikakooli Tubina saalis. Osavõtjad on kohustatud leidma ise esitajad.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!