Emakeelepäeva luulekonkurss Tartu Tammelinna raamatukogus läks korda

22. märts 2018 Elo Feigenbaum ja Viivi Rae Tartu Maarjamõisa lasteaia õpetajad - Kommenteeri artiklit

Jätkuüritusena märtsi alguses avatud lasteaialaste omaloomingu näitusele toimus 13.‒15. märtsini Tartu Tammelinna raamatukogus emakeelepäeva luulekonkurss. Tänavuse konkursi teema oli „Minu Eestimaa”.

Emakeelepäeva tähistamiseks mõeldud luulekonkurss on ammune traditsioon. Osavõtjate arv on iga aastaga kasvanud ning konkursist on saanud kolmepäevane üritus. See annab tunnistust laste üha kasvavast soovist ja julgusest esineda. Oma osa selles on ka lapsevanematel ja õpetajatel, kes pühendavad rohkem aega lastele sobivate luuletuste leidmisele ja selgeks õpetamisele. Konkurss on mõeldud esmajärjekorras Tartu Tammelinnas paiknevate lasteaedade kasvandikele, kelle korraldajad jagasid kolme vanusegruppi. Väikesi deklameerijaid hindas ning jagas preemiaid peamiselt raamatukogu töötajatest koosnev žürii.

Esimesel konkursipäeval said oma etlemisoskust demonstreerida 3‒4-aastased lapsed. Tartu Maarjamõisa lasteaiast võistlesid teiste hulgas kaks last Mesimummi rühmast ja neil läks väga hästi. Kolmeaastane Kaisa Mõts saavutas Heiki Vilepi luuletusega „Eestimaa” omavanuste hulgas lausa esikoha. Nelja-aastane Arti Angerjärv samast rühmast pälvis oma emotsionaalse, ilmeka ja isikupärase esituse eest eripreemia. Arti esitas Urve Grossthali luuletuse „Mina ja Eesti”.

Konkursi teisel päeval, mis oli ühtlasi emakeelepäev, jõudis esinemisjärjekord 5-aastaste lasteni. Selles vanusegrupis läksid esimene ja teine koht Tõrukese lasteaia lastele Mattias Harri Puuseppale ja Mirjam Peebole. Kolmanda koha sai Harald Kamarik Anni lasteaiast.

Kõige arvukamalt oli osavõtjaid 6‒7-aastaste grupis. Arvukalt oli esindatud ka meie, Tartu Maarjamõisa lasteaed. Selleski vanusegrupis jagus auhindu meie lasteaia tublidele ja julgetele lastele. Auhindadega tulid tagasi Mikk Marten Hänni, Melinda Anton, Jan Poljakov ja Marten Tõldsepp.

Kõik luuletuste lugejad said kiituskirja ja meene. Kui valdavalt olid lapsed valinud tuntud eesti luuletajate palad, siis uut hõngu lisasid laste omaloodud värsid. Siinkohal tahame teha korraldajatele ettepaneku kutsuda lapsi järgmisel aastal üles esitamagi konkursil ainult omaloomingut. Teretulnud ja uutmoodi oleks ka Tartu Tamme kooli lastest koosnev žürii.

Kokkuvõttes jääb ainult üle tänada korraldajaid, Tartu Tammelinna raamatukogu töötajaid, kes aastast aastasse emakeelepäevale pühendatud luulekonkurssi veavad. Tunnustust ja tänu väärivad ka kõik lapsed ja nende õpetajad, kes konkursil osalesid.

Kohtumiseni luulekonkursil 2019!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!