In memoriam Kalju Rahu

22. märts 2018 Heino Laiapea Valtu kooli vilistlane - Kommenteeri artiklit

Kalju Rahu.

In memoriam Kalju Rahu 15.05.1935‒20.03.2018

Kalju Rahu oli Valtu kooli direktor aastatel 1964‒2000. Selle aja sisse jäi koolile uue hoone ehitamine 1977. aastal ja koolis ainekabinettide süsteemi rakendmaine.

Kalju Rahu pidas oma tähtsaimaks ülesandeks õpetajate murede ja probleemide ärakuulamist ning neile turvalise ja meeldiva töökeskkonna loomist.

Oma teiseks vastustusrikkaks ülesandeks pidas ta õpetajate töö hindamist, mis eeldas oma pedagoogide metoodiliste ja didaktiliste oskuste head tundmist.

Ta oli seisukohal, et liigne kroonulikkus ja bürokraatia tapab koolis loovuse, omaalgatuse ning põhjustab negativismi ja stressi.

Kalju Rahu lootus oli ikka, et Valtu kool jääb kõikide reformide ja visklemiste kiuste püsima ning jätkab hariduse andmist ka tulevastele põlvedele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!