Kirjanduslinn Tartus toimub 21. märtsil luulemaraton

13. märts 2018 Eesti kirjanduse selts - Kommenteeri artiklit

21. märtsil tähistatakse Tartus pärastlõunast hilisõhtuni kestva luuletuuriga ülemaailmset luulepäeva. Kohvikutes ja baarides, aga ka Tartu linnaraamatukogus ja Tasku keskuse Rahva Raamatus loevad luulet nii eesti kirjanikud kui ka kooliõpilased. Kõik huvilised on oodatud kuulama ning paigast paika kaasa kulgema, et pühendada see luulemaratoni mõõtu päev ühiselt sõnakunstile, nautides samal ajal Tartu toredaid kohti ja meeldivat seltskonda. Luulepäeva avab kell 14 kohvikus Krempel Tartu linnakirjanik Mika Keränen.

Luulepäeva kava

14 kohvikus Krempel: linnakirjanik Mika Keränen, Andra Teede

15 Tartu linnaraamatukogus: kooliõpilaste luulekava

15.30 kohvikus Pierre: Eda Ahi, Tõnis Vilu

16.30 Vilde ja Vine rõdusaalis: Kristiina Ehin ja Silver Sepp

17.30 Tasku keskuse Rahva Raamatus: kooliõpilaste luulekava

18 Naiivis: Jüri Kolk, Aare Pilv

19.30 Barlovas: luulepäeva lõpetamine – luule ja muusika: Maarja Pärtna, Kaisa Ling Thing, Aapo Ilves

21. märtsi kuulutas UNESCO kuulutas ülemaailmseks luulepäevaks 1999. aastal. Tänavu tähistatakse seda Granada üleskutsel esmakordselt kõigis kirjanduslinnades paralleelselt, kajastades sotsiaalmeedias vastastiku ka üksteise sündmusi.

Kirjanduslinn Tartu luulepäeva toetavad Tartu linn ja Eesti kultuurkapital.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!