Minister Mailis Reps: kõrgharidus vajab riigilt lisaraha, mitte tudengitelt õppemaksu

6. märts 2018 HTM - Kommenteeri artiklit

Minister Mailis Reps ütles, et kõrgharidusse on vaja jõulist rahasüsti riigieelarvest ning õppemaksu kehtestamine ei ole mingil juhul kiire lahendus ülikoolide rahaprobleemidele.

„Arutelu kõrghariduse rahastamise üle on hädavajalik ja eraraha kaasamine on kahtlemata üks teemasid,” ütles minister Mailis Reps. „Mina pean oluliseks riikliku rahastamise suurendamist, sest kui mitte arvestada ülikoolidele tasuliste õppurite õppemaksu kompenseerimiseks eraldatud raha, on kõrgkoolide rahastamine SKP suhtes viimased kümme aastat langenud.”

Minister Mailis Repsi sõnul on kõrghariduse rahastamise kasv üks haridus- ja teadusministeeriumi prioriteete riigi eelarvestrateegia läbirääkimistel aastateks 2019–2022. Ministeerium taotleb lisaraha ülikoolide tegevustoetuse ja doktoranditoetuse tõstmiseks, samuti seoses taristuinvesteeringute kallinemisega.

Sel aastal algavad ülikoolidega läbirääkimised uute halduslepingute sõlmimiseks aastateks 2019–2021 ning ilma lisarahata ei ole võimalik kvaliteeti tagades uusi lepinguid sõlmida.

Kõrghariduse rahastamise tulevikuperspektiivide aruteluks korraldavad rektorite nõukogu ning haridus- ja teadusministeerium 14. märtsil seminari.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!