Õpetajate Leht 23. märtsil

21. märts 2018 - Kommenteeri artiklit

Omavalitsused hoiavad väikestest gümnaasiumidest kõvasti kinni

Ehkki koolivõrgu korrastamise riiklik programm näeb ette, et juba viie aasta pärast tegutseb Eestis vaid sadakond gümnaasiumi, hoiavad kohalikud omavalitsused elus ka kõige väiksemaid gümnaasiume. Kui seni on gümnaasiumide arv langenud tempos kuus tükki aastas, siis järgnevatel aastatel tuleb sadakonna gümnaasiumini jõudmiseks lõpetada gümnaasiumihariduse andmine viisteistkümnes kohalikule omavalitsusele kuuluvas koolis aastas. Teiste gümnaasiumide töö lõpetamine omavalitsuses on rajatava riigigümnaasiumi eeldus.

Miks käis nii vähe noori valimas?

Haridussotsioloog Kaarel Haav leiab, et ühiskonnaõpetuse ainekavad ja õpikud ei toeta piisavalt õpilastest poliitiliselt aktiivsete ja kriitiliste kodanike kujunemist.

Munadepühad riigikogus

Kolumnist Kaarel Tarand annab hinnangu Riigikogu tööle ja toob mängu võrdluse täitsamehest ja munajoodikust. Keskmine viinanina võib tema sõnul olla täitsamees, sest saab ka veidi vintis olles asjadest aru ja ajab need korda. Täiskarsklane aga võib olla täielik munajoodik, kes kangest kainusest hoolimata midagi tehtud ei saa.

Kukeseene kuulamise kunst elab üle ilma

Ligikaudu 4000 välismaal elavat eesti last õpib eesti keelt ‒ üldharidus- ja pühapäevakoolides, seltsides ja lasteaedades, kokku 80 õpetuskohas. Emakeelepäev toob õpetajad igal aastal kokku, seekord Eestisse. Uurisime, kuidas neil läheb.

Ülikoolid vanaviisi enam ei jõua

Ülikoolidel on ees läbirääkimised riigiga vastutusvaldkondade jaotuse ja uute halduslepingute sõlmimise üle. Ehkki õppemaksu kaotamisest tekkinud tühimikku on kompenseeritud, pole kõrghariduse rahastamine aastaid kasvanud ja mõlemal poolel on selge, et vanaviisi enam ei saa. Kuidas minna edasi?

Välishindamisest lasteaias ehk Kes otsib, see leiab

„Mulle meeldib lasteaiajuhi amet, kuid kõikvõimalikke regulatsioone ja bürokraatiat on nii palju, et aeg-ajalt tekib tunne, nagu põhitööks ei jääkski enam aega,ˮ kirjutab Anija valla lasteaedade direktor Eda-Mai Tammiste.

Väike Eesti kool Riias võlub ka lätlasi

Paarisaja õpilasega Läti riiklikku õppekava järgiv põhikool on populaarne. Kooli võetakse eelistatult õppima neid lapsi, kel seos Eestiga, ent koolil on hea maine ka lätlaste seas. Seda näitab kas või 1. klassi soovijate hulk.

Õpetajate Lehe vahel on KOOLIBRI UUDISED.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!