Rukkililled ja lamav tiiger

2. märts 2018 Sirje Pärismaa toimetaja - Kommenteeri artiklit

 

Tartu Aleksander Puškini kooli lapsed ehtisid Eesti sünnipäeva puhul oma koolimaja nii suure hoolega, et rahvusvärve, mustreid ja sümboolikat jagub vaatamiseks igal korrusel pikemaks ajaks. Sinimustvalgetest lilleõitest kujundati suur Eestimaa kaart ja rahvusmustritest valmisid kirjad „Eesti Vabariik 100”. Näitusel „Eesti kunstnike looming 100 aasta jooksul” on esindatud aga isegi Viiralt, Navitrolla, Mägi, Raud ja teised kuulsused. Tõsi küll, õpilaste endi jäljendatuna.

Juubelinädalal kutsuti kooli külla teistegi koolide õpilasi. Kakskeelsel konverentsil „Eestile ja Tartule kuulsust toonud sportlased läbi aegade” astusid üles Puškini kooli õpilastega koos ka Annelinna gümnaasiumi, Kivilinna ja Forseliuse kooli esindajad, kusjuures vene lapsed pidasid oma ettekanded eesti ja eestlased vene keeles.

Eesti laste esinemist jälgiti eriti suure huviga ja nemad pälvisid suurima aplausi,” märkis õppealajuhataja Tatjana Kodas.

3. ja 4. klasside suurest mälumängust „Minu kodu – Eestimaa” võtsid osa ka Kolkja põhikooli, Valga Priimetsa kooli ja Annelinna gümnaasiumi võistkonnad, kes lahendasid ülesandeid nii vene kui ka eesti keeles.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!