Selgus Eesti parimate finantsteadmistega klass

15. märts 2018 Eesti pangaliit - Kommenteeri artiklit

Esimese koha saanud inglise kolledži võistkond: Thor Kaspar Marvet, Märten Luup, Andreas Zeisig, Eva Maris Küngas ja Iris-Gertrud Jussila .

Täna hommikul võtsid 48 kooli 77 klassi üle Eesti omavahel mõõtu üleeuroopalises rahatarkuse viktoriinis. Parimate finantsteadmistega klassiks osutus Tallinna inglise kolledži 9.b klassi võistkond. Võitjaklassi kaks esindajat sõidavad mais esindama Eestit Brüsselis toimuvale Euroopa rahatarkuse viktoriini finaalvõistlusele.

Lisaks finantskirjaoskusele sisaldas viktoriin ka matemaatika, küberturvalisuse ja digipanganduse küsimusi. Eesti finaalis osalesid 77 klassi noored vanuses 13‒15 eluaastat. Brüsselis toimuvas Euroopa finaalis panevad oma teadmised proovile kokku 30 Euroopa riigi noored ning võitja viib koju 3000 eurot auhinnaraha kogu klassile.

„Rahatarkuse viktoriin toimus sel aastal esimest korda ja meil on hea meel, et nii paljud klassid üle Eesti sellest osa võtsid. Pajud neist valmistusid viktoriiniks põhjalikult, harjutusteste mängiti läbi rohkem kui 2000 korral. Võitjaklassi teadmised olid esmaklassilised ning kõigile küsimustele vastati õigesti. Võitja selgitamisel sai otsustavaks vastamise kiirus, ka teise koha saavutanud Tallinna tehnikagümnaasiumi 9.a klassi võistkond vastas kõigile küsimustele õigesti. Kolmandale kohale platseerus Ülenurme gümnaasiumi 8.a klass. Kindlasti tekitas selline võistluslik viktoriin noortes huvi rahatarkuse vastu,” ütles Eesti pangaliidu finantshariduse toimkonna juht Kai Kutsar.

„Olime küll varem tundides Kahoot!-i kasutanud ning sarnastele küsimustele vastanud ning oma vastustes üpris kindlad, kuid vaatamata sellele oli võistlus väga pingeline ja kartsime kogu aeg, et tegime kogemata mõne vea või vastasime liiga aeglaselt. Lootsime saada esikümnesse, aga esimene koht tuli üllatusena. Kui olime juba esimesele kohale jõudnud, siis läks mäng eriti põnevaks, sest tahtsime seda kohta hoida. Vastama pidi kiiresti, kuid muidugi ka õigesti. Klõbistasime küüsi ja olime pabinas, pärast igat õiget vastust plaksutasime ja kiljusime. Meiega samas ruumis võistles paralleelklassi meeskond, kes elas meile kaasa, nagu ka õpetaja Kai Aus, kes seisis ukse taga ja piilus vahepeal suures elevuses klassi sisse,” kommenteeris mängu käiku Eesti finaali võitnud Tallinna inglise kolledži 9.b klassi võistkond.

Eesti finaali küsimused koostas Eesti pangaliit koostöös rahandusministeeriumiga, aluseks Euroopa pangandusföderatsiooni näidisküsimused. Osalevate riikide finaalid toimuvad enamasti sel nädalal riigikeeles veebipõhisel õppeplatvormil Kahoot!. Kõigil on võimalik oma teadmisi proovile panna harjutustestidega.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!