Silma õpikoda ja Haapsalu muuseumid alustasid keelekümbluse koostööd

9. märts 2018 Marko Valker Silma õpikoda - Kommenteeri artiklit

Silma õpikoda ning SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid alustasid koostööd, et pakkuda vene kodukeelega 6. klassi õpilastele Eesti loodust ja kultuuri tutvustavaid õppeprogramme.

Selle aasta veebruaris koostati kahepäevane programm „Mitmenäoline Läänemeri”. See tutvustab Läänemere kujunemist, sellega seotud liike ja mere tähtsust meie ajaloos. Silma õpikojas toimuvad põnevad matkad ja nutitunnid. Lapsed saavad teada, kuidas siinne maa merest kerkis ning millised kalad ja linnud Läänemeres elavad. Programmis kasutatakse tänapäevaseid tehnoloogilisi võimalusi, et paraneksid laste digioskused, programmi lõpus toimub e-hindamine.

Haapsalu muuseumides tutvustatakse mere tähtsust kuurorti kujunemisel. Lapsed saavad teada, kuidas Haapsalu lahe ravimuda pani aluse siinse kuurordi õitsengule. Haapsalu raekojas on võimalik näha, millised ajaloolised suurkujud on seda linna külastanud. Iloni Imedemaal räägitakse, miks maailmakuulus lasteraamatute illustraator oma kunstiteosed just Haapsalule kinkis. Päeva lõpetab orienteerumine linnas, kus lapsed peavad kaardi järgi üles leidma Haapsalu vanalinna vaatamisväärsused. Programmi teisel päeval külastatakse Noarootsi ja Nõva piirkonda, et tutvuda sealse loodusega.

Haridusprogrammist oodatakse osa võtma 6. klassid õpilasi, kelle emakeel ei ole eesti keel. Programm on hea võimalus laste keeleoskuse parandamiseks ja õppeainete lõimimiseks. Täiendav info www.silmalk.ee, tel 5667 8621, marko.valker@gmail.com.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!