Valitsus kinnitas eelnõu, mis tagab kõikidele õpilastele parema koolilõuna

1. märts 2018 HTM - Valitsus kinnitas eelnõu, mis tagab kõikidele õpilastele parema koolilõuna kommenteerimine on välja lülitatud

Valitsus kinnitas tänasel istungil eelnõu, millega suurendatakse kutseõppeasutustes pakutava tasuta koolilõuna toetust 78 eurosendilt ühele eurole õpilase kohta päevas. Sellega võrdsustatakse koolilõuna toetamise tingimused üldhariduskoolides ja kutseõppeasutustes.

Mullu kevadel otsustas valitsus tõsta üldhariduskoolidele eraldatavat toetust 78 eurosendilt 1 euroni päevas. Tänane otsus kinnitab, et senisest parema koolilõuna pakkumiseks parendatakse võimalusi ka kutsekoolide

Täna kinnitatud määrus jõustub tagasiulatuvalt 1. jaanuarist 2018 ning selle rakendamiseks vajalikud vahendid on riigieelarves kinnitatud ja kutsekoolidele eraldatud. Kokku kasvas sellest aastast kutsekoolidele kvaliteetse lõuna pakkumiseks kutseasutustele eraldatav summa enam kui poole miljoni euroni ning toetuse kasv puudutab enam kui 10 000 kutseõppes õppivat õpilast.

Aasta alguses tõusis toetus 78 eurosendilt 1 euroni, mis võimaldab parendada võimalusi tervislikuma koolilõuna pakkumiseks kõikides munitsipaal-, era- ning riigi üldhariduskoolides ja kutseõppeasutustes.