Valitsus kinnitas eelnõu, mis tagab kõikidele õpilastele parema koolilõuna

1. märts 2018 HTM - Kommenteeri artiklit

Valitsus kinnitas tänasel istungil eelnõu, millega suurendatakse kutseõppeasutustes pakutava tasuta koolilõuna toetust 78 eurosendilt ühele eurole õpilase kohta päevas. Sellega võrdsustatakse koolilõuna toetamise tingimused üldhariduskoolides ja kutseõppeasutustes.

Mullu kevadel otsustas valitsus tõsta üldhariduskoolidele eraldatavat toetust 78 eurosendilt 1 euroni päevas. Tänane otsus kinnitab, et senisest parema koolilõuna pakkumiseks parendatakse võimalusi ka kutsekoolide

Täna kinnitatud määrus jõustub tagasiulatuvalt 1. jaanuarist 2018 ning selle rakendamiseks vajalikud vahendid on riigieelarves kinnitatud ja kutsekoolidele eraldatud. Kokku kasvas sellest aastast kutsekoolidele kvaliteetse lõuna pakkumiseks kutseasutustele eraldatav summa enam kui poole miljoni euroni ning toetuse kasv puudutab enam kui 10 000 kutseõppes õppivat õpilast.

Aasta alguses tõusis toetus 78 eurosendilt 1 euroni, mis võimaldab parendada võimalusi tervislikuma koolilõuna pakkumiseks kõikides munitsipaal-, era- ning riigi üldhariduskoolides ja kutseõppeasutustes.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!