Ainulaadse fotokonkursiga kutsutakse märkama linnaloodust

12. apr. 2018 Tartu ülikool - Kommenteeri artiklit

Manuses „Metsik linn” eelmise aasta võidutöö: Remo Savisaare foto „Veelindude toitmisel on oma hind”.

Fotokonkursile „Metsik linn” oodatakse kuni 27. maini fotosid, mis kajastavad nii looduse ilu kui ka valupunkte linnakeskkonnas. Konkurss kuulub Tartu ülikooli loodusmuuseumi korraldatava loodusfestivali programmi.

Linnalooduse fotokonkursiga kutsutakse märkama loodust meie ümber linnas ning küsima, kas loodusel on inimeste kõrval hea või hoopis halb. Teist sarnast konkurssi, mis keskenduks just linnalooduse väärtustamisele, Eestis ei ole, ja see muudab konkursi ainulaadseks. „Inimese heaolu sõltub ju sellest, kuidas läheb loodusel. Tegelikult on inimene osake loodusest, kuid linnas elades kipume selle unustama,” sõnas konkursi korraldaja Veljo Runnel.

Runneli sõnul on oluline otsida linnakeskkonna ja looduse kokkupuutes tekkivaid probleeme. „Selle fotokonkursi puhul ei ole esikohal mitte tehniline teostus, vaid pigem linnalooduse märkamine ja soov seda esile tuua,” ütles Runnel. „Eelmisel aastal võitis konkursi Remo Savisaare foto luigest, kes oli hukkunud seetõttu, et inimesed toitsid teda. See on märk linnalooduse ja inimese kooseksisteerimisest, millel on ka tagajärjed.”

„Praegune kevadine aeg on kõige parem looduses viibida. Ootame põnevaid ja kõnekaid leide linnaruumist, kus tärkavad esimesed kevadtaimed või kus loomad-linnud oma asju toimetavad. Samuti on oodatud kriitilised tähelepanekud selle kohta, kuidas linnaloodust hoida ja säilitada või aidata linnas elavatel loomadel inimeste kõrval paremini elada,” lisas Runnel.

Fotokonkursile „Metsik linn” oodatakse töid 27. maini. Saabunud fotosid hinnatakse kahes vanuserühmas: esiteks lapsed ja noored kuni 15 a (ka) ning teiseks üldarvestus, kus osavõtjate vanus ei ole piiratud. Konkurss on „Loodusfestival 2018” programmi osa. Festivali korraldab Tartu ülikooli loodusmuuseum 13.–16. juunini üle Eesti.

Rohkem infot konkursi kohta on loodusfestivali veebilehel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!