Algab RMK igakevadine metsaviktoriin

11. apr. 2018 RMK - Kommenteeri artiklit

Riigimetsa majandamise keskus korraldab juba seitsmeteistkümnendat korda metsaviktoriini Eesti koolidele. Eri vanuses õpilased saavad oma teadmised loodusest proovile panna tänasest kuni 9. maini.

RMK metsaviktoriin pakub õpetajatele võimalust mitmekesistada loodusõpet koolis. „Uurime looduse aasta tegijaid mullast aasta liblikani ja samblast aasta loomani. Lisaks küsimusi metsast ja metsatöödest, loodusest kirjanduses ja kultuuripärandis ning paljust muust. Tänavu on esimest korda noorimatele päris oma, lihtsam ja lühem küsimuste komplekt,ˮ selgitas RMK Põhja-Eesti teabejuht Tiina Neljandik. Metsaviktoriin aitab kaasa ka õpioskuste arendamisele. „Oleme viktoriini juhendis andnud ka vihjeid sellele, millistelt internetilehekülgedelt vastuseid otsida,ˮ lisas Neljandik.

Koolitundide rikastamise võimalust metsaviktoriini abil kasutavad paljud õpetajad. 2017. aastal registreerus metsaviktoriinile 771 klassi 205 koolist üle Eesti. Kokku sai tulemuse kirja 8317 õpilast.

Metsaviktoriin on osalemiseks avatud 10. aprillist kuni 9. maini veebilehel. Vastamiseks on kokku pandud kaks küsimustikku: 1.–4. ja 5.–12. klassile. Kuigi osaletakse klasside kaupa, vastab iga õpilane küsimustele iseseisvalt. Pärast seda, kui õpetaja on klassi registreerinud, saab iga õpilane oma parooli, millega on võimalik viktoriinikeskkonda korduvalt siseneda, vahepeal oma vastuseid salvestada ja siis järgmisele ülesandele lahendust otsida.

Samuti on avatud venekeelne viktoriinikeskkond, mis võimaldab ka vene koolidel kodumaa loodust paremini tundma õppida. Vene koolide õpetajad saavad oma õpilasi registreerida siin.

Võitjad selgitatakse välja kolmes vanuseklassis: 1.–4. klass, 5.–9. klass ja 10.–12. klass. Parimatele klassidele on auhinnaks loodusõppeprogramm RMK külastuskeskustes. Iga vanuserühma kümme parimat klassi saavad lisaks ka bussisõidu kompensatsiooni keskusesse sõiduks.

Lisaks metsaviktoriinile saab loodust tundma õppida RMK külastuskeskustes üle Eesti – alanud on traditsiooniline loodusõppeprogrammide sooduskampaania. Programmi saab valida ja klassi registreerida siin.

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi puhke- ja kaitsealadel ja kujundab loodusteadlikkust.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!