Energia kandub ühelt kehalt teisele

26. apr. 2018 Maiu Nurka Tartu Tamme gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja - Kommenteeri artiklit

Tartu Tamme gümnaasium osaleb sellest õppeaastast Erasmus+ projektis „Andes hariduses teadusele hoogu juurde“ (Boosting Science Education in School“).

Gümnaasiumi bioloogiaõpetaja ja projekti koordinaatori Urmas Tokko sõnul tegi ettepaneku projektis kaasa lüüa teaduskeskus AHHAA. „Selle projekti üks peamisi eesmärke on eri riikide teaduskeskuste ja koolide koostöö, kus teaduse ja n-ö käed-küljes-õppe populariseerimisse annab kumbki asutus endale iseloomuliku panuse,“ ütles Tokko.

Tutvumine Montessori meetodiga

Projekti teine, neljapäevane kohtumine leidis aset Roomas, kus projektis osalejate rahvusvahelised meeskonnad kavandasid Montessori filosoofiast lähtuva teadusteemalise koolipäeva. Lisaks koostati ülevaatlikke õppevideoid katsete rakendamiseks tunnis. Eesmärk oli taandada õpetaja roll tunnis miinimumini ja lasta õpilastel ise aktiivselt tegutseda.

Tartu Tamme gümnaasiumi laboriõpetaja Leili Järvsoo märgib, et tema kolleegid said Montessori koolituselt rõõmsa äratundmise, et nemad Tartus juba teevadki nii. Teisalt jäi mulje, et Roomas keskenduti liiga palju sellele, et õpilane peab n-ö oma kätega õppima, kogema ja katsetama. Järvsoo pikaajaline õpetajakogemus ütleb, et ainult kättpidi küljes olemisest ei piisa. „Peab ka lugema, uurima ja meelde jätma,“ leiab ta.

Tartu Tamme gümnaasium ise võtab seoses projektiga eeloleval sügisel vastu külalisi Itaaliast, Kreekast ja Rumeeniast. Urmas Tokko sõnul on Tamme gümnaasiumi õpetajatel hea võimalus jagada oma pikaajaliste välipraktikate head kogemust, aga projektikaaslastele peaksid huvi pakkuma ka meie teadlaste öö ja teadusvõistluste läbiviimise kogemus. Urmas Tokko sõnul on tutvustamist väärt ka Eesti koolide hea koostöö kooliväliste partnerite, kõrgkoolide jt asutustega – ikka õppe kaasaegsuse tagamiseks ja mitmekesistamiseks ning õpilaste karjäärivaliku soodustamiseks.

 


 

Erasmus+ projektis „Boosting Science Education in School“ osalevad Eesti, Kreeka, Itaalia, Rumeenia teadusasutused ja koolid. Projekti eesmärk on

  • suurendada rahvusvahelist koostööd hariduses;
  • kaasata õpetajate igapäevatöösse uusi lähenemisi ja meetodeid õpetamisviisi mitmekesistamiseks;
  • muuta loodusteaduslikke õppeaineid noorte seas atraktiivsemaks;
  • võimaldada õpetajatele ja teaduskeskuse töötajatele kahte tüüpi projektikohtumisi: pikemaid ühiseid õppeseminare ning lühemaid korraldusmeeskondade kohtumisi.

Projekti rahastab Euroopa Liit. Vt projekti Facebooki lehekülge.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!