Ettevõtjast õpetajaks – elu otsus

20. apr. 2018 Ann Hiiemaa konsultant - Kommenteeri artiklit

Totaalse karjääripöörde teinud Tage Kaas esinemas õpetajaametit propageerival üritusel „Aita luua homne Eesti”. Foto: erakogu

 

Kui kümme aastat ettevõtjana töötanud Tage Kaas teatas perekonnale, et hakkab õpetajaks, vedas tema isa näo naerule ja vastas rahulolevalt: „Lõpuks ometi lähed normaalse töö peale!”

Isa oli harjunud, et tütar teeb tööd ka nädalavahetuseti ja tihtipeale on teda väga raske telefonitsi tabada. Nüüd töötab ta Rääma põhikooli inglise keele õpetajana. Seda otsust peab ta ise oma elu üheks parimaks.

Vanemad on väga uhked, mu tütar on väga uhke ja ma ise olen ka enda üle uhke! Ma tõesti tunnen, et see minu praegune töö annab ühiskonnale midagi tagasi,” avaldab totaalse karjääripöörde teinud Tage Kaas, kes õppis ülikoolis inglise filoloogiat. Ettevõtjana pakkuski ta tõlketeenust ja äril läks hästi.

Kümme aastat on ühe ameti pidamiseks piisavalt pikk aeg ja ühel hetkel tajus noor naine, et vajab uut väljakutset. Tõlkimistöö oli end ammendanud, lagi oli ees. Nagu ta ise ütles: „Ühel hetkel hakkas lihtsalt kohutavalt igav. Kõik kordus.”

Õpilased inspireerivad

Seega oligi ta valiku ees, kas hakata nullist midagi uut õppima, laiendada oma ettevõtet või teha sootuks midagi muud. Täiesti juhuslikult sattus tema ette „Noored kooli” programm.

Ma tegelikult ei usu juhustesse. Kirjutasin end sinna huviliseks ja hiljem otsustasin ka proovida. Tahtsin kangesti karjääripööret teha, aga kuna mul on pere ja laps, siis nende suhtes olnuks ebaõiglane, kui ma oleksin bakalaureusetasemest alustanud. Oluline oli ka see, et saaksin seniseid töökogemusi kasutada ja uue töö nende peale ehitada,” lisab ta.

Inglise filoloogina oli võrdlemisi lihtne valida inglise keele õpetaja eriala. Tage kõige suurem hirm oli avalik esinemine ja see, kas õpilased ikka kuulavad teda. Ta suutis hirmud aga ületada ja on oma valikuga rohkem kui rahul.

Töö muutis iseloomu

Mis mulle koolis meeldib? Minu õpilased. Nemad on minu kõige paremad koostööpartnerid, kõige karmimad kriitikud ja kõige tulisemad toetajad. Saan oma õpilastelt üsna karmi kriitikat, aga ka tuliseid kiitusi. See on nii ehe ja siiras, et inspireerib mind iga päev,” vastab Tage, kelle sõnul ongi inimesed ise kõige olulisemad.

Lisaks pole ükski päev samasugune nagu eelmine. Rutiini kogevad ilmselt vähesed õpetajad. „Iga päev on uus. Iga päev on loominguline. Minu enda kätes on see, milliseks ma koolitunni kujundan. Ma võin olla päeva ühtmoodi planeerinud, aga see võib kujuneda hoopis teistsuguseks. Võib minna hoopis paremaks,” lisab Tage, kes on ise ka tänu õpetajatööle muutunud.

Ta on muutunud palju avatumaks, siiramaks, ausamaks. „Lapsed ja nende olek on mind mõjutanud. Paremuse poole,” naerab Tage.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!