Festivali „Koolitants 2018” tulemused on selgunud

16. apr. 2018 Raido Bergstein "Koolitantsu" peakorraldaja - Kommenteeri artiklit

Eelmisel nädalavahetusel kulmineerus kolm kuud kestnud „Koolitants 2018” tantsude festival piduliku finaalüritusega Paide muusika- ja teatrimajas. Finaalkontsertide laval astus üles sada neliteist tantsu, millele lisandusid veel rahva lemmiku tiitlile pretendeerivad tantsud. Eestimaa süda oli täis loomingut, rõõmsaid tantsijaid ja tugevaid emotsioone.

Festivali peakorraldaja Raido Bergstein: „Eesti tantsib. Ja selle eest ütleme suur aitäh meie tantsuõpetajatele, kes meile eeskuju näitavad. Sel aastal oli festival Eesti juubeli vääriline. Ma loodan, et noortele ja lastele loovad koreograafid kasutavad edaspidi veelgi rohkem eesti heliloojate loomingut. Täna tantsutundi minnes või sinna oma lapsi viies kallistage tantsuõpetajaid. Nad on selle kuhjaga ära teeninud. Koolitants jätkub kevadel „Tantsuhulluse” konkursiga ning sügisel Koolitantsu Kompanii uuslavastustega. Samas hakkame valmistuma järgmiseks aastaks, mil Koolitantsul 25 aastat tegevust täitub.”

„Koolitants 2018” maakondlike tantsupäevade žürii koosseisus Kaja Kreitzberg, Eliisa Sirelpuu ja Aleksandr Žemžurov ning Eesti tantsuhuvihariduse liit andis välja kolm tantsuõpetaja tunnustusauhinda täiusliku koostöö eest õpetaja ja õpilase vahel tantsude loomisel. Tunnustuse pälvisid Julia Koneva, Kärt Tõnisson ja Ahto Pääsik.

Lisaks valis Eesti tantsupublik TV3 ja TV6 abiga välja selle aasta rahva lemmiku, milleks sai Tähtvere tantsukeskus „Moulin Rouge”, tantsu autor ja juhendaja Maarja Pruuli.

„Koolitants 2018” finaalikontsertide žürii koosseisus Kai Valtna (kõik žanrid), Raho Aadla (kõik žanrid), Triinu Leppik-Upkin (kõik žanrid), Kerttu Kaldoja (kõik žanrid), Kadi Aare (kõik žanrid), Kaisa Selde (eesti ja lastetantsud), Liisi Koikson (eesti ja lastetantsud) ning Marko Kiigajaan (show-, tänava-, eesti ja lastetantsud)  nimetas laureaatide ja nominentide tiitlid järgmiselt.

KOOLI TANTS
4.‒7. klass
LAUREAAT Sütevaka, „Taaskohtumine”, tantsu autor ja juhendaja Mia Orm.

Nominendid: Järve gümnaasium, „Läbi loori”, kooslooming, juhendaja Ainikki Seppar; Lihtsalt Poisid, „Kõikide laps”, kooslooming, juhendaja Tarmo Alt.

6.‒9. klass
LAUREAAT Vaida põhikooli tantsutrupp Hoop-Side, „Suveaeg”, ühislooming, juhendaja Deisi Viimne.

Nominendid: VMG 9. klass, „Vihmaloits”, ühislooming, juhendaja Geidi Kruusmann; Paide gümnaasiumi Zetod „Zetopop”, kooslooming, juhendaja Karin Kitt.

10.‒12. klass
LAUREAAT Pärnu Koidula gümnaasium, „Sürreaalne hingerüü”, tantsijad ja juhendaja Annika Viibus.

Nominendid: Saaremaa ühisgümnaasiumi 101. lend, „Aita mööda saata öö”, tantsu autor ja juhendaja Jutta Loviisa Juht; Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium, „Arhee ehk Inimestest”, tantsu autor ja juhendaja Markus Monak.

 

VABATANTS
4.‒7. klass
LAUREAAT PJKtants, „Linnuvaatlejad”, tantsu autorid tantsijad ja juhendaja Kärt Tõnisson.

Nominendid: Võru Kreutzwaldi Kool „Häid lambaid mahub palju!“, tantsu autorid tantsijad ja juhendajad Kai Laanemaa ja Andre Laine; Just tantsukool „Anna aega“, kooslooming, juhendaja Anne Tamm-Kivimets.

6.‒9. klass
LAUREAAT tantsutrupp LP, „Tähtedelt”, tantsu autorid Egely Pruuli ja grupp ‒

Nominendid: tantsuselts Pärliine „Mõttelend”, tantsu autorid tantsijad ja juhendaja Leili Väisa; S-Stuudio „Liiga kaua”, tantsu autor ja juhendaja Karoline Suhhov.

10.‒12. klass
LAUREAAT tantsukool WAF Dance „Rööprähklejad jõudehetkel”, tantsu autor ja juhendaja Annika Viibu.

Nominendid: Carolina Master, „Unetu”, tantsu autor Rauno Zubko, juhendajad Merle Kaare ja Rauno Zubko; Janne Ristimetsa tantsustuudio, „Pruudi loomine”, tantsu autorid Evelyn Piirak ja grupp.

 

RAHVASTE TANTSUD

4.‒7. klass
LAUREAAT Varjud „Lähen õue”, tantsu autor Nadežda Sutõrina, juhendajad Jelena Kissin ja Valeria Vetoškina.

Nominendid: ARABESK „Keegi rääkis”, tantsu autor Olga Gorbunova, juhendaja Tatjana Tarakanova; tantsuteater Focus „Tarantella”, tantsu autor ja juhendaja Ljudmila Verbitska.

6.‒9. klass
LAUREAAT flamenkostuudio Fiesta „Pühapäev Havannas”, tantsu autorid Natalia Meirino ja Anne Anderson, juhendaja Anne Anderson.

Nominent Leesikad „Laupäeva õhtu Louisianas”, tantsu autor ja juhendaja Kristiina Siig.

10.‒12. klass
LAUREAAT tantsuansambel Neposedõ „Mordva tants”, tantsu autor Oksana Dokina, juhendaja Natalja Baranova”.

Nominendid: Leesikad „Moldaavia kaja”, tantsu autor ja juhendaja Kristiina Siig; Shaté tantsukool „Indiat meenutades”, tantsu autorid ja juhendajad Pille Roosi ja Maris Ootsing.

 

KAASAEGNE JAZZ

4.‒7. klass
LAUREAAT Stuudio dotE „Metsasosinad”, tantsu autor ja juhendaja Liisa Laine.

Nominendid: Varjud „Silmad lahti”, tantsu autor Valeria Vetoškina, juhendajad Valeria Vetoškina ja Jelena Kissin; Carolina tantsustuudio, „Jääs”, tantsu autor Markus Monak, juhendajad Merle Kaare ja Markus Monak.

6.‒9. klass
LAUREAAT Dreamstudio „OO”, tantsu autor ja juhendaja Julia Koneva.

Nominendid: Radost „Vabasta mind”, tantsu autor ja juhendaja Viktoria Prodanova; Laine Mägi tantsukool „Sihtides rahu”, tantsu autor ja juhendaja Ingrid Jasmin.

10.‒12. klass
LAUREAAT VK Janika tantsuline eliitrühm „Külmale maale”, tantsu autor ja juhendaja Elina Gorelašvili.

Nominendid: Laine Mägi tantsukool „Leidmine kadumises”, tantsu autor ja juhendaja Ingrid Jasmin; ETA tantsukool „Uduloss”, tantsu autor ja juhendaja Eliisa Sirelpuu.

 

TÄNAVATANTS
4.‒7. klass
LAUREAAT Studio Joy (B-boys Squad) „Ettekandjad”, tantsu autor ja juhendaja Alexander Makarov.

Nominendid: Thug Life „Kommipood”, tantsu autor ja juhendaja Viiu Roosi; Lions „Äikese lapsed”, tantsu autor ja juhendaja Elena Loseva.

6.‒9. klass
LAUREAAT tantsukool WAF Dance „Zombied”, tantsu autorid Markus Monak, Meeli Pärna.

Nominendid: Funny Kids „Tunne biiti”, tantsu autor ja juhendaja Oleg Harkov; Rambo „Tukad tuksis”, tantsu autor ja juhendaja Ahto Pääsik.

10.‒12. klass
LAUREAAT tantsukool Semiir „BS180”, tantsu autorid ja juhendajad Kelly Kasjanenko ja Ramon Paukson.

Nominendid: P.I.P.E. „Ülemäärane summa”, tantsu autorid Ramon Paukson, Joseph Tsosh ja Roman Mihhailov, juhendaja Roman Mihhailov; Tähtvere tantsukeskus „Ugri jõud”, tantsu autorid Kerstin Lõhmus, Jaagup Ajaots ja Sten Paluoja, juhendaja Kerstin Lõhmus.

 

SHOW-TANTS
4.‒7. klass
LAUREAAT FACE moe- ja tantsukool „Tort”, tantsu autor ja juhendaja Maarja Kukumägi.

Nominendid: Tähtvere tantsukeskus „Emajõe piraadid” tantsu autor ja juhendaja Kerstin Lõhmus; Stuudio dotE „Sada, sata, simts (ehk Mo naabrimutil om ka sajane pidu)”, tantsu autor ja juhendaja Kati Ly Koit.

6.‒9. klass
LAUREAAT Dreamstudio „Baghinja”, tantsu autor ja juhendaja Julia Koneva.

Nominendid Vaida põhikooli tantsutrupp Hoop-Side „Tänavalt staariks”, tantsu autorid tantsijad ja juhendaja Deisi Viimne; TantsuGeen „Pseudoprobleem”, tantsu autor ja juhendaja Elina Tamm.

10.‒12. klass
LAUREAAT Tähtvere tantsukeskus „Moulin Rouge”, tantsu autor ja juhendaja, Maarja Pruuli.

Nominendid Vilistlased „Janu”, tantsu autor ja juhendaja Janette Norkko; VK Janika tantsuline eliitrühm „Püha õhtusöömaaeg”, tantsu autor ja juhendaja Elina Gorelašvili.

 

LASTETANTSUD
Mudilased
LAUREAAT Janne Ristimetsa tantsustuudio „Sammuke korraga”, tantsu autor ja juhendaja Janne Ristimets.

Nominendid Shaté tantsukool „Tõeline unenägu”, tantsu autor ja juhendaja Maive Mõttus; VK Sirutus „Vallatused konnatiigis”, tantsu autor ja juhendaja Tea Kõrs.

1.‒4. klass
LAUREAAT Shaté tantsukool, „Minu Supilinn”, tantsu autor ja juhendaja Triin Tamm.

Nominendid PJKtants2 „Tuulluul” tantsu autorid tantsijad ja juhendaja Kärt Tõnisson; ETA tantsukool „Lapsepõlve unistused”, tantsu autor ja juhendaja Aleksandr Žemžurov.

 

EESTI TANTS
4.‒7. klass
LAUREAAT Kuressaare gümnaasiumi huvikool Inspira „Üki, kaki, kommi, nommi …”, tantsu autor ja juhendaja Annette Rungi.

Nominendid: tantsuteater Polly „Kaksteistkümmend tütart”, tantsu autor Kerstin Vnukova ja Polina Žukova-Lazartšuk, juhendaja Polina Žukova-Lazartšuk; Paide gümnaasiumi Siuh ja Viuh „Lähme maasikille”, tantsu autor Andre Laine, juhendajad Helen Trug ja Malle Nööp.

6.‒9. klass
LAUREAAT Leesikad „Metsavaht”, tantsu autor Karel Vähi, juhendajad Kristiina Siig ja Karel Vähi.

Nominendid: Viis Tähte „Arg kosilane”, tantsu autor ja juhendaja Ainikki Seppar; Meie Stuudio „Kaval Ants ja Vanapagan”, tantsu autor ja juhendaja Andre Laine.

10.‒12. klass
LAUREAAT Leisi keskkooli tantsurühm Puntti „Kats sösart”, tantsu autorid Juhan Kanemägi ja Kadri Kanemägi.

Nominendid: Tiina tantsustuudio (Tt-stuudio) „Pesunaiste polka”, tantsu autor ja juhendaja Tiina Kaev; tantsukool WAF Dance „Hängimine hõbe ‒ tantsimine kuld”, tantsu autor ja juhendaja Ann-Marii Reiväli.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!