Kultuuritöötaja kavandatav miinimumtöötasu on järgmisest aastat 1250 eurot

18. apr. 2018 Kultuuriministeerium - Kommenteeri artiklit

Valitsus leppis aastate 2019‒2022 riigi eelarvestrateegia aruteludel kokku, et kultuuriministeeriumi eelarvest palka saavate kultuuritöötajate miinimumtöötasu võib 2019. aastast tõusta 1250 euroni. Palgakasv käib samas tempos õpetajate palga suurenemisega.

„Kultuur on meie riigi esimene ja peamine olemise mõte ning kultuurivaldkonnale pühendunud inimesed peavad saama oma töö eest väärilist tasu. Seetõttu on kultuuriministeeriumi eelarvest palka saavate kultuuritöötajate palgatõusu tagamine olnud eesmärk kõikidel eelarve läbirääkimistel,” ütles kultuuriminister Indrek Saar.

Vastavalt valitsuses kokkulepitule võib kultuuriministeeriumi eelarvest palka saavate kultuuritöötajate kavandatav miinimumtöötasu tõusta 2019. aastal 1250 euroni. Kõrgharidusega või kõrgharidust nõudval ametikohal töötava kultuuritöötaja brutotöötasu alammäär tõusis esmakordselt üle tuhande euro piiri, praegu kehtiva 1150 euroni alates käesolevast aastast.

Kultuuritöötajate palgapoliitikat suunab alusdokument „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020”. Selles öeldu kohaselt peavad kõrgharidusega kultuuritöötajate sissetulekud täistööaja korral jõudma aastaks 2020 Eesti keskmise palga tasemeni. Veel 2015. aastal oli kultuuritöötaja miinimumtöötasu 731 eurot. Kui järgmisest aastast on see 1250 eurot, on nelja aasta palgatõus 519 eurot ehk 71%.

„Alusdokumendis „Kultuur 2020” seatud eesmärgi täitmiseks tuleb praegust palgatõusutempot hoida,” toonitas minister Saar.

Lisaks miinimumpalga tõstmisele püütakse alati tagada vajalik palgatõus ka nendele kultuuritöötajatele, kelle palk on juba varem üle miinimumtaseme. 2018. aastal suurenes see palgafond 7,5% ja 2019. aastaks plaanitakse 5% tõusu.

Riigi eelarvestrateegias kokkulepitu kinnitab valitsus oma istungil. Eelarvestrateegia seob kokku valitsuse suuremad eesmärgid, ministeeriumide plaanid ja tegevused ning nende rahastamise järgnevaks neljaks aastaks. Eelarvestrateegia koostatakse igal kevadel. Sügisel menetlevad valitsus ja riigikogu järgneva aasta riigieelarvet ning siis selguvad konkreetsed kulud ja tulud, sealhulgas eri valdkondade täpne palgafond.

Kultuurivaldkonna eelarvestrateegia 2019‒2022 kõigi kokkulepetega saab tutvuda kultuuriministeeriumi kodulehel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!