Kuressaare Linnateatri suvelavastus räägib meretagusest paradiisist

20. apr. 2018 Kuressaare Linnateater - Kommenteeri artiklit

Vasakult Piret Rauk, Tiit Palu, Silver Vahtre ja Aarne Mägi 2013. aastal etenduspaigas. Foto: Egon Ligi

 

Saaremaal ja saarlastel on ajaloos ja mütoloogias eriline koht. Seal elavad tugevad ja alistamatud inimesed, sinna jõudmiseks tuleb ületada hulk takistusi, sealt pole kerge lahkuda, seal puhkab päike ning kehtivad teised aja ja ruumi seadused.

Nõukogude ajal pääses Saaremaale lubadega ning kohalejõudmiseks tuli läbida piirikontroll. Sel ajal rajati saartele palju suvekodusid, mis oli omamoodi „teisele poole piiri” jõudmine. Ehkki tee mandrilt Saaremaale oli pikk ja vaevaline, tasus kohalejõudmise vaev end ära.

Kuressaare Linnateatri suvelavastuse autor ja lavastaja on Vanemuise teatri draamajuht Tiit Palu, kes näeb „Meretagust paradiisi” mõttelise järjena oma kahele varasemale Saaremaa-teemalisele lavastusele „Rääkivad kivid” (2010) ja „Talgud” (2013). Kõigi kolme eesmärk on mõtestada Saaremaa fenomeni ning saarlaste erilist mõtte- ja eluviisi, mille erinevusest mandrirahva maailmapildiga sünnib eluterve huumor.

Lavastuse kunstnik on Silver Vahtre.

Osades Marian Heinat (Vanemuine), Piret Rauk, Andres Raag (Tallinna Linnateater), Jürgen Gansen, Harry Kõrvits.

 

  • Etendused 31. juulil ning 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10. augustil Kuressaare Sadamaaidas.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!