Laps tantsib lausa lustiga …

19. apr. 2018 Lüüli Kübarsepp Päiksekeste rühma õpetaja - Kommenteeri artiklit

Just sellise pealkirjaga tantsupidu toimus 12. aprillil väikeses Kohtla-Järve Buratino lasteaias juba viiendat korda. Lasteaia saal oli elevil lastevanematest ja külalistest tulvil.

Meie lasteaia tore laulu- ja tantsupeo traditsioon sai alguse juba 13 aastat tagasi, kui lasteaeda tuli tööle tantsuõpetaja Taivo Aljaste. Alguses oli see mõlemale poolele harjumatu ja raske, kuna puudusid oskused ja kogemused. Aga harjutamine tegi meistriks nii lapsed kui ka õpetaja.

Kui tantse sai selgeks rohkem, tekkis soov neid ka vanematele näidata. Kuna meie lasteaia lapsi õpetab ilusasti laulma muusikaõpetaja Ivi Puksing, kes on kogu elu seda ametit pidanud, on laulurepertuaar samuti suur. Peokava pandi kokku üsna valutult, sest harjutatud oli kaua ja hoolega. Mõeldud, tehtud! Siiski oli üks „aga”. Pidu oli ju viies. Tegime argliku ettepaneku meie kandi tantsukollektiivile Lausa Lust tulla lustima koos meie lastega. Rõõmus üllatus oli, et nad olidki nõus ja selle tantsukollektiivi nime järgi pidu oma nime saigi.

Pidu algas „Oige ja vasemba” saatel sissemarsi ja tantsuga kahes suures sõõris. Keskel tantsis Lausa Lust ja ümber lapsed koos juhendajatega. Peo avas lasteaia direktor Nade Pikhof ning väikesi peolisi oli tulnud tervitama linna lasteaedade peaspetsialist Eha Karus. Järgnevalt kõlas uljalt Buratino lasteaia laul ja pidu saigi hoo sisse.

2018. aasta on teadagi Eesti 100 aasta juubeli- ja Euroopa rahvakultuuripärandi aasta, millele oli pühendatud ka meie pidu. Lapsed tantsisid uhkelt „Virulaste tantsu”, sest oleme ju väikesed virulased suures Euroopas. Edasi läks pidu „Kodulaulu” ja tantsudega „Maja ehitamine” ja „Mu isamaa armas”. Pidu ilmestas laste rütmipillide orkester ning lapsed näitasid oma oskusi tantsus „Meistrimehed”. Siis viis õpetaja Taivo „karupojad” metsarajale kõndima. Lustlik poiste tants pani naeratama kõik pealtvaatajad.

Pidu vaheldus laulude ja tantsudega, laste silma särasid ja jalad tantsisid nagu iseenesest. Pärast „Väikeste tammede” laulu, milles lapsed unistavad olla suurte sarnased, jõudis esinemiskord meie külaliste Lausa Lusti kätte. Mudilased said näha oma ala meistrite peadpööritavalt kiiret ja lustlikku tantsu, mida jälgiti imestusest suurte silmade ja üllatusest naeruste nägudega. Pärast imelist etteastet, kus keereldi ja lenneldi lausa maa ja taeva vahel, võtsid mudilased tantsumeistritega ühisesse ringi tantsima tantsu „Tantsime koos” ja meie tantsupidude traditsioonilist tantsu „Virumaa lapsed”, mis pani peole ilusa punkti.

Tänulikud pealtvaatajad tervitasid nii väikesi kui ka suuri esinejaid tulise aplausiga. Tublid väiksed laulu- ja tantsulapsed said kaela rukkilillekujulised peomedalid, mille oli hoole ja armastusega meisterdanud Päiksekeste rühma õpetaja Anu Pedius. Medalite ja meenetega tänati ka õpetajaid ja peokülalisi tantsurühmast Lausa Lust, kellele jagas sooje tänusõnu lasteaia direktor Nade Pikhof. Pidu lõppes ühise pildistamisega mälestuste albumi jaoks.

Pärast sellist toredat pidu unistab kindlasti nii mõnigi laps oskusest veel paremini laulda ja tantsida. Ees ootavad ju suured laulu- ja tantsupeod. Jätkugu seda imelist laulu- ja tantsulusti veel kauaks!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!