Lottemaal jätkub avastamist terveks päevaks

6. apr. 2018 Kaire Lerg Lottemaa turundusjuht - Kommenteeri artiklit

Headus teeb elu huvitavaks! Seda teavad kõik Lottemaa elanikud. Foto: Lottemaa

 

Lapsed on istunud pika talve koolipingis ja tarkust taga nõudnud. Nüüd on õige aeg tuua nad Lottemaale värske õhu kätte seiklema. Ka Lotte, Bruno ja Alberti kooliaasta on läbi saanud ning kogu Leiutajateküla ootab taas uusi ja vanu sõpru endale külla.

Lottemaa on mereäärne muinasjutumaa, kus igal elanikul on oma maailmavaade, temperament ja roll. Siin õpetatakse lapsi keerukatest asjadest sotti saama õpetlike etenduste, huumori ja mängu kaudu. Elanike harjumused, iseloomuomadused ja huumorimeel võivad aeg-ajalt kummalised tunduda, aga üks on kindel: HEADUS TEEB ELU HUVITAVAKS. Ning seda teab Leiutajatekülas igaüks!

Lottemaal jätkub avastamist, leiutamist ja pööraselt huvitavaid seiklusi terveks päevaks nii väikestele kui ka suurematele külastajatele.

  • Põnev programm kestab kogu päeva ja maha mängitakse kümmekond suurt ja väikest, lõbusat ja õpetlikku etendust.
  • Avastamist ootab üle saja atraktsiooni, temaatilised majad ja mõnus supelrand. Talve jooksul on külaelanikud päris mitu uut leiutist välja mõelnud ja need Leiutajatekülla kõigile külastajatele uudistamiseks ehitanud. Need tuleb kindlasti üle vaadata!
  • Siin saab mängida ja leiutada koos Lotte, Bruno, Alberti ja teiste Leiutajateküla elanikega. Lotte isa Oskar ootab mänguasju meisterdama, Bruno ema Paula kutsub laulma ja mitmesuguseid pille proovima, Matiga saab koos sportida, kärbes Jaaguga äratamismasinaid katsetada.
  • Lottemaa planetaariumis räägib rännukoer Klaus saladuslikust maailmaruumist, päikesest ja tema ümber tiirlevatest planeetidest.
  • Interneti avastamise tornis elavad tillukesed internetimehikesed. Vaata, kas saad nad kätte!
  • Fotomasinas saab teha pilte klassikaaslastest või miks mitte kogu klassist.
  • Seikluspark on lisa saanud! Tule pane ennast turnimises proovile!

Õhtul saadetakse kõik lapsed lehvituste ja kallistuse saatel koduteele, kaasas ehedad emotsioonid muinasjutulisest päevast.

 

Lottemaa Pärnumaal Häädemeeste vallas Reiu külas on avatud 9. juunist kuni 31. augustini iga päev kella 10–18.

 

ERIPAKKUMINE kooli- ja lasteaiagruppidele 9.–22. juunini.

Lottemaa pilet 15 eurot/inimene.

Iga kümne lapse kohta üks täiskasvanud saatja TASUTA.

 

Gruppide liikumine teemapargis toimub iseseisvalt programmi alusel. Soovitame külastuseks arvestada minimaalselt neli tundi.

Võimalik on ette tellida toitlustus.

 

Broneerimine tellimine@lottemaa.ee.

Lisainfo www.lottemaa.ee.

 


Kuidas üks fantaasiamaailm reaalsuseks sai

 

Enamik lapsi Eestis on koeratüdruk Lotte ja tema sõpradega tuttav nii raamatute kui ka joonisfilmide kaudu.

Lotte lugude üks autoritest Janno Põldma, kuidas tuli mõte luua Lottemaa?

See mõte tuli pisitasa – juba esimest Lotte filmi tehes oli meil oma fantaasiates Leiutajateküla välja mõeldud. Protsess unistuse teokssaamiseni oli hästi pikk ja paar korda tekkis tunne, et sellest ei saagi asja. Lisaks rahastuse leidmisele oli tähtis leida koht, kuhu Leiutajateküla rajada. Lõpuks õnnestus leida väga ilusa ja puhta puutumatu loodusega paik, mis nõukogude ajal kuulus piirivalvele ja kus oli piiritsoon.

Oli teil seda teemaparki luues ka mõni eeskuju?

Käisime eelnevalt tutvumas Muumimaaga, mille rajamist alustati ühest majast ja ehitati igal aastal midagi juurde. Meie jaoks oli selge, et peame tulema välja valmis teemapargiga, muidu ei oleks see Leiutajateküla ja inimesed pettuksid. Mõistagi tuli lähtuda olemasolevatest võimalustest, paar maja jäigi ehitamata. Aga kõik olemasolevad hooned ja nende sisekujundus on üks ühele sellised, nagu Heiki Ernits nad joonistas, kusjuures suuremate mõõtudega kui elumajad, sest peavad mahutama sadu lapsi. Väga vähestel inimestel õnnestub selline asi, et nende loodud maailm saab teoks.

Mis on Lottemaa põhiidee?

Lottemaa põhiidee on külaelu, kus kogu aeg midagi toimub ja sünnib. Lisaks sellele, et teatrilavalt kantakse näidendeid ette, mängitakse kümneid väikesi misan­stseene ka platsil. Olengi kirjutanud kõik näitemängud nii, et lapsed saaksid neis osaleda ja näitlejad neid kaasa tõmmata. Iga päev antakse suuremaid ja väiksemaid etendusi, ka selleks suveks kirjutasin neli uut tükki. Eesmärk on, et kõik tunneksid end mitte külaliste, vaid osalejatena.

Bruno ema Paula teeb lastele muusikatunde, kus mängitakse pilli ja tantsitakse. Staadionil toimuvad kass Mati sporditunnid, mis pärast soojendust ja võimlemisharjutuste tegemist lõpevad alati maratonijooksuga. Oskari kuuris saavad lapsed leiutada ja tema juhendamisel igasuguseid asju meisterdada. Lotte ema Anna on aiandushuviline – meil on ehtsad peenrad ehtsate taimedega ja ta näitab lastele, kuidas nende eest hoolitseda.

Lotte on kogu aeg hõivatud: askeldab kodus, teeb etendustes kaasa, mängib lastega. Olen näinud liigutavaid hetki, kui lapsed otsivad Lotte lähedust ja tahavad teda kallistada. Paljudel lastel on vajadus tähelepanu järele, mida nad kodus mingil põhjusel ei saa, siin aga kogevad, et neid märgatakse ja nendega tegeldakse.

Lotte lugudes on palju tegelasi, kes neid kehastavad?

Lottemaa kontseptsiooni ülitähtis osa ongi Leiutajateküla elanikud, kelle oleme koos välja mõelnud: Andrus Kivirähk, Heiki Ernits ja mina. Lisaks mõtleme tegelasi kogu aeg juurde. Esimesel aastal tuli meile appi lavakunstikooli 27. lend, kelle jaoks oli see ühtlasi näitlejapraktika. Lisaks kuulus truppi professionaalseid näitlejaid. Igal aastal oleme korraldanud uute suvenäitlejate leidmiseks konkursi. Tänavu oli 20 kohale 150 sooviavaldust ja katsed olid pingelised: tuli teha etüüde, improviseerida. Võtsime juurde kümme poissi ja kümme tüdrukut, enamik 16–17-aastased ehk just see põlvkond, kes on Lottega koos üles kasvanud ja teavad kõiki neid tegelasi ja sündmusi peast. Kusjuures nad peavad oskama käituda ka ootamatutes olukordades, mida tuleb ette kogu aeg. Näitlejad saavad meie juures kogemuse, mida nad naljalt kuskilt mujalt ei saa. Peaaegu kõik laulavad, mängivad pilli, teevad ise laule. Iga päev toimub vabaõhulaval kontsert, kus lauldakse, tantsitakse, tõmmatakse lapsi kaasa.

Mis vanuses lastele Lottemaa kõige rohkem rõõmu pakub?

Lottemaa on mõeldud kogu perele, aga arvan, et kõige rohkem lustivad lapsed alates esimesest-teisest eluaastast kuni esimese-teise klassini. Emadele-isadele teeb omakorda rõõmu see, kui lastele seal meeldib. Ehkki tullakse terveks päevaks, ei jõuta kõiki kohti läbi käia. Lottemaa paikneb 14 hektari suurusel maa-alal, metsas on seiklus- ja osavusrada, ronimisvahendid, atraktsioonid, oma rand, kus saab palava ilmaga ujuda ja päevitada. Meile on öeldud, et sealne atmosfäär annab fantastilise olemise ja tunde. Lastel on seal rassimist ja tegemist: vahepeal söövad jäätist, käivad meres suplemas, koju minnakse rampväsinu ja üliõnnelikuna.

Küsis Tiina Vapper


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!