Nukitsa konkursi võitsid Ilmar Tomusk ja Hillar Mets

7. apr. 2018 Eesti lastekirjanduse keskus - Kommenteeri artiklit

Ilmar Tomusk ja Hillar Mets, Nukitsa omanikud.

Täna, 7. aprillil kuulutas Eesti lastekirjanduse keskus välja XIV Nukitsa konkursi võitjad – laste lemmikkirjaniku ja lemmikillustraatori 2016. ja 2017. aastal ilmunud lasteraamatute seast. Lastekirjanduse keskuses toimunud auhinnapeole oli lisaks võitjatele kutsutud 70 hääletuses osalenud last üle Eesti, kes valiti loosi teel proportsionaalselt maakonnas või linnas hääletanute arvule.

Nukitsa konkurss on Eesti lastekirjanduse keskuse üle aasta korraldatav lugejaküsitlus, kus lapsed hindavad kahe eelneva aasta jooksul ilmunud algupäraseid lasteraamatuid. Võitjad saavad auhinnaks Nukitsa pronkskuju, kolm edukamat kirjanikku-kunstnikku kultuurkapitali toel ka rahapreemia.

XIV Nukitsa konkursil võistles 234 raamatut – 206 esmatrükki 139 eesti kirjanikult ja 108 eesti kunstniku pildid 201 raamatule. Hääletusest võttis osa 6396 kuni 16-aastast last. E-hääletuses osales 698 last.

Konkurss sai teoks tänu kõigi maakondade ja linnade rahva- ja kooliraamatukogude tublile tööle. Kõige rohkem osavõtjaid oli Tallinnast (889), järgnesid Pärnumaa (672), Võrumaa (611) ja Lääne-Virumaa (493).

Kirjanike edetabel       Kunstnike edetabel

Parimad kirjanikud

I koht Ilmar Tomusk

„Algaja ajaränduri seiklused” ja „Seiklused paralleelmaailmas” (sari, kirjastus Tammerraamat, 2016‒2017)

II koht Mika Keränen

„Jõmmu: salaselts Rampsu kaheksas juhtum” ja „Fantoomrattur: salaselts Rampsu üheksas juhtum” (sari, kirjastus Keropää, 2016–2017)

III koht Priit Põhjala

„Mu vanaisa on murdvaras!” (kirjastus Tänapäev, 2016)

Parimad kunstnikud

I koht Hillar Mets

pildid Ilmar Tomuski raamatutele „Algaja ajaränduri seiklused” ja „Seiklused paralleelmaailmas” (sari, Tammerraamat, 2016‒2017)

II koht Marja-Liisa Plats

pildid Mika Keräneni raamatutele „Jõmmu: salaselts Rampsu kaheksas juhtum” ja „Fantoomrattur: salaselts Rampsu üheksas juhtum” (sari, Keropää, 2016–2017)

III koht Britt Samoson

pildid Margus Karu raamatule „Hobune Henry unenägu” (Margus Karu sihtasutus, 2017)


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!