Omavalitsused saavad Innovest toetust taotleda sotsiaalteenuste arendamiseks

11. apr. 2018 SA Innove - 1 Kommentaar

11. aprillist on avatud taotlusvoor eakatele, erivajadustega ja toimetulekuraskustega inimestele ning nende pereliikmetele töölesaamist toetavate hoolekandeteenuste pakkumiseks. Euroopa sotsiaalfond toetab kohalikke omavalitsusi kokku 7 miljoni euroga.

Innove tööelu keskuse juhi Ülle Luide sõnul on kohalikel omavalitsustel hea võimalus taotleda abivajajatele avanevast voorust toetust vajalike teenuste osutamiseks: „Projektide raames saab pakkuda näiteks koduhooldus- või tugiisikuteenust, käivitada päevahoiu või palgata isiklikud abistajad. Võrreldes eelmise taotlusvooruga on taotlemistingimused muutunud lihtsamaks ja omavalitsustele sobivamaks,ˮ nendib Luide ja ootab omavalitsuste esindajaid  infopäevadele, kus täpsemalt taotlemist tutvustatakse.

Taotlusvoorus rahastatakse lähedaste hooldajate, eakate ning erivajadustega ja toimetulekuraskustega inimeste töölesaamist või seal jätkamist toetavate sotsiaalteenuste arendamist. Toetust võib saada koduhooldusteenuse, tugiisikuteenuse, isikliku abistaja teenuse, päevahoiu- või intervallhooldusteenuse arendamiseks ja osutamiseks.

Taotlusi on oodatud Innovesse esitama kohaliku omavalitsuse üksused või maakondlikud omavalitsuste liidud.

Taotlusvooru eelarve on kokku 7 000 000 eurot. Toetust saab taotleda 50 000 kuni 500 000 eurot projekti kohta. Toetuse osakaal on kuni 75% abikõlblikest kuludest, vähemalt 25 % tuleb omavalitusel panustada omaosalust.

Taotlusi saab esitada struktuuritoetuse e-keskkonnas. Taotlusvooru korraldab SA Innove koostöös sotsiaalministeeriumiga. Taotluste esitamise tähtaeg on 12. juuni 17.

Huvilised on oodatud infopäevadele 26. aprillil Tallinnasse või 3. mail Tartusse.
Täpsem teave ja infopäevale registreerumine Innove kodulehel.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Omavalitsused saavad Innovest toetust taotleda sotsiaalteenuste arendamiseks”

  1. nonoh ütleb:

    Taotlusi SAI esitada kuni juuni 2017???

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!