Õpilaste teadusfestival toob kokku parimad uurimistööde tegijad, teaduse tutvustajad ja teadushuvilised

5. apr. 2018 Eesti teadusagentuur - Õpilaste teadusfestival toob kokku parimad uurimistööde tegijad, teaduse tutvustajad ja teadushuvilised kommenteerimine on välja lülitatud

Eesti teadusagentuur korraldab 12. ja 13. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis õpilaste teadusfestivali, kus tunnustatakse õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid ja mida raamib põnev teaduse ja tehnoloogiaga seotud festivaliprogramm.

Festivalil näitavad oma tööd saja parima uurimistöö autorid ja ligi 30 algklassiõpilast. Pääs teadusfestivalile on prii ja oodatud on kõik huvilised.

50 teaduse populariseerijat pakub võimalusi uurimiseks ja isetegemiseks, sealhulgas toimub põnevaid etteasteid, mänge ja katseid; esinevad „Rakett69” ja teadusteatrid, osaleda saab töötubades ja kohtuda suurel laval teadlaste ja inseneridega. Senisest keskkonnasõbralikumalt korraldatud festivalil saab generaatorjalgratastega mobiili laadida ja näidatakse populaarset filmi „Sinine”, mis räägib mereelustikust ning plastireostuse mõjust meredele.

Õpilaste teadustööde riikliku konkursi eesmärk on toetada koolides toimuvat uurimuslikku õpet ning tunnustada uurimistööga tegelevaid noori ja nende juhendajaid. 17. korda toimuvale konkursile esitati sel aastal 158 tööd 58 koolist. Konkursi auhinnafond on 11 400 eurot ja riiklike preemiatega tunnustatakse nii tööde autoreid kui nende juhendajaid. Eripreemiaid annavad üle 29 organisatsiooni. Oma lemmiku saavad valida ka teadusfestivali külastajad. Riikliku konkursi autasustamine algab 13. aprillil kl 14.15.

Festivali aitab Eesti-Läti koostööprojekti „Keskkonnasõbralikud avalikud üritused” toel  korraldada Tartu loodusmaja.

Õpilaste teadusfestivali finantseeritakse ERF-i TeaMe+ tegevustest. Festivali kohta leiab täiendavat infot teadusagentuuri festivali veebilehelt ning õpilaste teadustööde konkursi veebilehelt.


Comments are closed.