Septembris toimub Tartus humanitaarainete õpilaskonverents.

9. apr. 2018 HUmanitaarainete õpilaskonvereNTSi korraldav toimkond - Kommenteeri artiklit

Koostöös Eesti kirjandusmuuseumi ja Eesti Rahva Muuseumiga toimub 28. septembril Tartus humanitaarainete õpilaskonverents.  Konverents toimub osana Teadlaste Öö programmist ning aitab loodetavasti väärtustada humanitaarainete õppimist/õpetamist.
Konverentsil saavad ettekandega esineda õpilased, kes 2018. a septembris õpivad 9.‒12. klassis. Ettekande aluseks võib olla humanitaarainetega seotud loovtöö, uurimis- või praktiline töö, olümpiaaditöö, põhjalikum kodutöö või teema, millega õpilane on iseseisvalt tegelnud (nt mõne mäluasutuse kogumisaktsiooni tulemusel saadud materjali analüüs). Teema tutvustamise formaat võib olla suuline, pildiline, video, plakat vms.
Konverentsil saab õpilane 15 minuti jooksul tutvustada oma teemat, iga ettekande järel on arvestatud aega küsimusteks ja aruteluks.
Registreerimise ja teemast teatamise tähtaeg on 15. mai, ettekande lühitutvustuse esitamise tähtaeg 25. august. Konverentsile on plaanitud 50 ettekannet.
Ehk vajab selgitust, et konverentsil osalemise tingimuseks EI ole teema esitamise hetkel ega ka konverentsi toimumise ajal, et uuritav temaatika on vormistatud kirjaliku tööna. Küll aga peab õpilane konverentsi ettekandes suutma näidata oma panust teema uurimisel.
Ettekandele järgneva arutelu käigus, kuhu on kaasatud ka teadlasi, võib kujuneda olulisi mõtteid teema edasiseks uurimiseks, kirjalikuks tööks vormistamiseks vms.
Vajalik informatsioon konverentsi kohta on leitav siit, Facebooki-lehel HUNTS 2018.
Julgustage õpilasi osalema ja aitama kaasa humanitaarainetele tähelepanu pöörata!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!