Mondo kutsub haridusuuenduste seminarile

21. mai 2018 MTÜ Mondo - Kommenteeri artiklit

1.juunil kella 12‒16 korraldab MTÜ Mondo maailmahariduse keskus seminari „Haridusuuendused kestlikus arengus“. Esinejad Eestist ja välismaalt tutvustavad uusi tehnoloogilisi lahendusi, kuidas muuta õppimine maailmast põnevamaks.

Seminarile on oodatud haridushuvilised üle Eesti, et saada praktilisi teadmisi, kuidas siduda omavahel tehnoloogia kuumimad sõnad ja meie planeedi jätkusuutlikkus. Üritus toimub juba kolmandat korda ja annab maailmahariduse sõpradele võimaluse omavahel suhelda ja uusi teadmisi jagada.

Haridusseminaril osalev Oulu ülikooli maailmahariduse professor Elina Lehtomäki tutvustab uusi suundumusi sotsiaalsete teemade seostamiseks õppetöös ja annab ülevaate, kuidas digitaalsed arengud nagu VR (virtuaalne reaalsus) soosivad maailmahariduse teemade paremat mõistmist. Roksolana Sliusari töötoas saab teada, mis on augmenteeritud reaalsus (AR) ja kuidas seda ideed praktiliselt õppetöös kasutada. Ta kommenteerib haridusuuendust: „Augmenteeritud reaalsuses on võimalik visuaalselt taasluua protsesse, mida on keeruline või peaaegu võimatu teha päris maailmas. See muudab õppimise protsessi paeluvamaks ja mõistetavamaks.“ Lisaks saab seminaril kuulata ettekandeid ettevõtmistest, mis toimuvad Eestis.

Seminar lõpeb praktilise ja interaktiivse avastusrajaga, mis on loodud Telliskivi loomelinnakusse just selleks päevaks. Kõik osalejad saavad oma nutiseadme abiga läbi käia punktid, mis on seotud vee temaatikaga ja olla korraks jälle õppija rollis.

Rohkem infot seminari ja registreerimine kohta saab siit.

Üritus toimub Lift 99 ruumides ning on reaalajas jälgitav aadressil https://www.facebook.com/Maailmakool/

Seminarile eelneb kestliku arengu nädal, millest saavad osa võtta kõik Eesti koolid jt organisatsioonid, et toetada oma tegevusega maailma kestliku arengu kontseptsiooni. Parimad tegevused kandideerivad interaktiivsele digiauhinnale, mille on välja pannud seminaril esinev Moleql start-up-meeskond. Postita ka oma tegevus ja võida auhind!

Vaata rohkem siit.

Lisainfo:

Mari-Kätrin Kinks

mari@mondo.org.ee

tel 5341 1887


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!