Pelguranna lasteaia heategevuslik fotonäitus on avatud

8. mai 2018 Annika Kuldsaar - Kommenteeri artiklit

Pelguranna lasteaed kinkis Eesti Vabariigile 100 aasta juubeliks fotoprojekti „Lapse oma Eestimaa“, mis õpetas lapsi end pildi kaudu väljendama, viis pered fotomatkadele avastama Eesti imeilusat loodust ning päädis fotonäitusega.

Projekt sai alguse veebruaris. Lapsed pildistasid kauneid paiku Eestimaal ja saatsid vanemate abiga fotod meile. 18.veebruaril toimus peredega koostöös ja fotograaf Karolin Kruuse eestvedamisel pühapäevane fotomatk Pääsküla rabasse.

3. mail avati pidulikult Pelguranna lasteaia heategevuslik fotonäitus „Lapse oma Eestimaa“ Kalamaja armsas keraamika- ja käsitöösalongis Teine Kodu. Näitusel on üleval kõigi projektis osalenud 4‒7-aastaste fotograafide pildid Eestimaa ilusatest kohtadest. Fotod on müügis ning saadud tulu annetatakse heategevusfondile Minu Unistuste Päev.

Näitusele olid kohale tulnud kõik väikesed fotograafid koos peredega. Heategevusfondi tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi tutvustas, kuidas fondi tegevus haigete laste ja nende perede unistusi täidab.

„Oli üks imeline kohtumiste ja südamlike hetkede õhtu. Heategevusliku fotonäituse „Lapse oma Eestimaa“ avamine liigutas südameid. Lapsed on loonud tõelist fotokunsti. Projekt sündis unistusest, et väikesed fotograafid saaksid esitleda oma fotokunsti PÄRIS fotonäitusel. Teine, veelgi suurem unistus oli anda oma pisike panus heategevusse. Toetada fondi, mis täidab väikese inimese suuri unistusi. Eestis on sadu lapsi ja nende peresid, kelle päevad mööduvad raske haiguse tõttu kurvalt haiglaseinte vahel. Fond aitab täide viia nende laste unistused ning veeta üks tõeliselt tore päev. Nüüd on unistused reaalsuseks saanud,“ ütles Pelguranna lasteaia õpetaja ning projekti eestvedaja Annika Kuldsaar.

Aitäh sponsoritele, kelle abiga näitus võimalikuks sai: Apollo Raamatud, batuudikeskus Skypark, Eesti vabaõhumuuseum ja eriline tänu firmale OÜ Minu Print, kes lahkelt ja olematu hinnaga laste fotod printis. Südamlik tänu ka Teise Kodu perenaisele Katrin Raole, kes oma väikses hubases pesas toimetada lubas.
Suur aitäh ka usinatele abilistele, kes jõu ja nõuga projekti korraldamisel abiks olid: Pelguranna lasteaia direktor Reelika Täht, Pelguranna lasteaia õpetaja Liina Jõeste, Pelguranna lasteaia õpetaja Siiri Tiis, käsitöö- ja keraamikasalongi Teine Kodu perenaine Katrin Rao, fotograaf Karolin Kruuse, Pelguranna lasteaia õpetaja Tiiu Välli, Pelguranna lasteaia õppealajuhataja Angela Reinart, Pelguranna lasteaia muusikaõpetaja Mare Jõesalu, Pelguranna lasteaia õpetaja Anneli Teras.

Näitus on avatud 18. maini esmaspäeval kl 12‒20, kolmapäeval kl 16‒20, R, L kl 12‒16. 9. mail on salong suletud.

Heategevusfond Minu Unistuste Päev kutsub üles kõiki Eesti lasteaedu ja koole algatama heategu lapselt lapsele. Oskus märgata ning soov aidata saab alguse varajasest lapsepõlvest. Raskelt ning krooniliselt haiged lapsed ja nende lähedased vajavad meie toetust ja tähelepanu. Näitame üheskoos eeskuju.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!