President Kaljulaid annab e-külalistunni

8. mai 2018 Kelli Seiton Tagasi Kooli kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit

E-külalistund Randvere koolis. FOTO: TAGASI KOOLI

Reedel, 11. mail  annab president Kersti Kaljulaid viimase e-külalistunni MTÜ Tagasi Kooli algatatud projekti „100 e-külalistundi“ raames.  Otseülekandena toimuvas tunnis räägib president teemal „Eesti 25 aasta pärast: töö, haridus, eesti keel”. Kaljulaid vastab ka õpilaste küsimustele.

„See on kogu maailma mõistes väga eriline, et president saab anda korraga külalistunni kõikide Eesti koolide õpilastele, ükskõik, kus riigis nad parasjagu ka ei asu. Tundi on registreerunud koolid nii Eestist, Soomest kui ka Luksemburgist,“ ütles MTÜ Tagasi Kooli juht Teibi Torm. Tund 7.‒12. klassi õpilastele toimub YouTube’i otseülekandena ja nad saavad presidendilt reaalaajas ka küsimusi küsida. Sajad koolid on juba registreerunud, õpetajad jõuavad oma klassi veel kirja panna.

Kokku toimub 9.‒11. maini kümme e-külalistundi, millest võtab osa 16 000 õpilast Eesti ja ka väliseesti koolidest. Lisaks presidendile annavad tunni ka muusik Daniel Levi Viinalass, SPIN-programmi eestvedaja Keit Fomotškin ja vaikuseminutite koolitaja Malle Rajangu. Tundides räägitakse keskendumisest, soorollidest ning erinevustest. Terve 10. mai on pühendatud rahatarkusele, kus külalisõpetajad arutavad õpilastega miks mõned asjad on nii kallid, millest sõltub palk, kuidas seada eesmärke ning raha koguda.

„Huvi rahatarkuse tundide vastu on väga suur. See näitab, et rahatarkus on muutumas üha olulisemaks ning õpilased soovivad teada, kuidas majanduslikult arukaid otsuseid teha. Uuringute järgi on Eesti õpilased finantsteadmiste poolest Euroopas esirinnas, kuid kui vaadata kogu elanikkonna käitumist, oleme viimaste seas. E-külalistunnid on hea võimalus siduda õpikuteadmised praktiliste näidetega,“ sõnas Swedbanki rahaasjade teabekeskuse juht Kati Voomets.

100 e-külalistundi on Tagasi Kooli kingitus Eestise sajanda sünnipäeva puhul. E-külalistunnid on 45-minutilised külalistunnid, kus külalisõpetaja jõuab koolitundidesse üle Eesti otseülekande abil. Kõik õpilased saavad külalisõpetajaga suhelda tunni ajal ühise jututoa kaudu.
Tundides osalemiseks saavad õpetajad oma klassid registreerida siin. Huvilised saavad tunde jälgida EV100 lehel. E-külalistundide toimumist toetavad EV100, Swedbank Eesti, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Overall Eesti.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!