Riiklikud hariduspreemiad aasta õpetajaile

11. mai 2018 Haridus- ja teadusministeerium - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusministeeriumi ettepanekul kiideti eile, 10. mail heaks õpetajaameti väärtustamiseks loodavad riiklikud hariduspreemiad. Õpetajate päeva puhul oktoobris toimuval aasta õpetaja galal tunnustatakse haridustöötajaid kokku enam kui 155 000 euroga, elutööpreemia laureaati tänatakse 65 000 euro suuruse preemiaga. Kandidaate konkursile saavad viimaseid päevi esitada kõik soovijad, tähtaeg on 13. mai.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul näitab vabariigi valitsuse tasandil vastu võetud otsus, et õpetajaameti väärtustamine on kõige tähtsamate tööülesannete pingerea tipus. „Õpetajaamet eeldab lisaks aineteadmistele liidrioskusi, enesekehtestamise võimet, suhtlemisoskusi ja pakub palju loomingulisust, vastutust ning väljakutset. Eesti õpetajad on tõelised tipud, kes on meie hariduse viinud maailma parimate sekka, mistõttu on mul äärmiselt hea meel, et tänavusel aasta õpetaja galal saame õpetajaid vääriliselt tunnustada,“ sõnas minister.

Preemia elutöö eest määratakse inimesele, kelle aastatepikkune panus Eesti haridusse on pälvinud avalikkuse kõrge hinnangu ja kelle senine töö ning ühiskondlik aktiivsus on olnud teistele eeskujuks.

Aastapreemiad suurusega 10 000 eurot määratakse sellel aastal järgmiste kategooriate laureaatidele: aasta lasteaiaõpetaja, aasta klassiõpetaja, aasta klassijuhataja, aasta põhikooli aineõpetaja, aasta gümnaasiumiõpetaja, aasta kutseõppeasutuse õpetaja, aasta õppejõud, aasta tugispetsialist, aasta õppeasutuse juht. Väiksemate preemiatega tunnustatakse aasta hariduse sõbra ja haridusasutuse aasta teo laureaate.

Kandidaate saab esitada www.hm.ee/gala.

Preemiad antakse laureaatidele kätte 14. oktoobril Estonia kontserdisaalis toimuval aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“.

Tunnustusürituse eestvedajad on HTM ning Eesti haridustöötajate liit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!