Kuidas leida koduõpetajat?

13. juuni 2018 - Kommenteeri artiklit

25. mail ilmus Õpetajate Lehes artikkel sellest, kuidas nüüdsest on koolidel lihtsam asendusõpetajaid leida. Kuid mõnikord tuntakse kodudeski õpetajast puudust. Mõnigi lapsevanem on jäänud hätta, kui laps ei saa koolitükkidest aru ja ise ka ei saa. Siis on vaja koduõpetajat. Kuid kust teda leida?

Abi saab internetist. Koduõpetajate andmebaas asub Annaabi.ee lehel ja on kasutamiseks täiesti tasuta: https://annaabi.ee/@eraopetaja. Praegu saab õpetajaid filtreerida asukoha, taseme ja pakutavate õppeainete järgi. Süsteemi on ennast lisanud 218 õpetajat, aga pidevalt liitub uusi. Varsti tahame luua tagasiside andmise võimaluse, mis näitaks, kuidas õpilased on iga õpetajat hinnanud. Uuendusega tuleb kaasa võimalus õpetajatel ennast n-ö promoda(nimekirjas ette saada või muul viisil nähtavamaks muuta).

Kõik maakonnad on õpetajatega kaetud, aga ainult tänu sellele, et paljud õpetajad on nõus liikuma üle Eesti või õpetavad interneti vahendusel ja on seetõttu märkinud asukohaks „üle Eesti“. Üldiselt on vaja leida eri ainete õpetajaid Eesti väiksematesse paikadesse, sest nagu ikka on koondunud enamik pakkujaid suurematesse keskustesse nagu Harjumaa ja Tartumaa. Mida lähemal õpetaja õpilasele asub, seda odavamaks läheb eraõpetaja tasu ning ei pea maksma transpordikulusid. Interneti vahendusel õpe ei sobi kõigile, kuna vaja läheb head internetiühendust ja paljud õpetamismeetodid on interneti vahendusel mitu korda ajakulukamad See ajakulu tuleb ju õpilasel/vanemal kinni maksta.

 

Triin:

Olen leidnud kümmekond õpilast kuu aja jooksul. Küsijaid on rohkem, alati ei sobi teemad vms. Olen kohtumisi korraldanud Pärnus, aga enamasti suhtleme interneti vahendusel. Valdavalt on tegu ülikooli kirjalike töödega, erinevad erialad.
Ise olen vabakutseline tõlkija-toimetaja, ettevõtja.

Ats:

Õpilasi on kooliaasta vältel 1–2 x nädalas. Õpetan Tallinnas ja Sauel ja ainult matemaatikat. Interneti vahendusel ei ole õpet teinud, ainult kohtumised. Endal kindlat ametit pole, teen juhutöid ja koduõpet paralleelselt samal ajal.

Birgit (tudeng):

Ma olen veebruarist saati õpetanud; see teeb kokku 29 korda (52,5 tundi). Keskmiselt 7 korda kuus. Kõige tihedamad olid märts ja mai.

5 õpilasega olen kokku saanud 3 või rohkem korda. Ülejäänud on olnud vähem. Ühes peres tuli välja, et teine laps vajas ka abi, seega käisin kahele korraga (järjest) tunde andmas. 

Kõige rohkem küsitakse keemiat, viimasel ajal ka matemaatikat. Füüsikat on üsna vähe küsitud, olen ka öelnud (kui minult küsitakse), et ei tunne ennast selles nii mugavalt kui teistes reaalainetes, ja igaüks ei ole seega tundi soovinud ka. Need, keda olen füüsikas aidanud, on rahul olnud.

Kadi (lapsevanem, kes leidis õpetaja):

Lapsel oli 6. klassis tulekul matemaatika tasemetöö ja ta ei tundnud ennast selles kindlalt. Sellepärast tekkis mõte leida õpetaja, kellega asjad üle korrata. Otsisin esialgu Google’i kaudu matemaatika eraõpetajaid, aga kahjuks tulemusteta. Juhuslikult meenus Annaabi portaal, kus olin märganu eraõpetajate andmebaasi. Selle õpetajate nimekirja filtreerides panin 1.–6. klassi matemaatika ning vastuseks tuli hunnik õpetajaid. Sirvides valisin sealt ühe 21-aastase tudengi, kes oli lõpetanud Jüri gümnaasiumi, kus minugi laps õpib. Suhtlesime e-maili teel ja leppisime aja kokku. Kordamiseks kulus ainult 1,5 tundi ja neiu küsis 15 eurot. Laps sai enesekindluse tagasi ja tasemetöö tuli 82% ehk aastahinne 5. Kõik lahenes superlihtsalt.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!