Lasteaednike suveseminar Nelijärvel

14. juuni 2018 - Kommenteeri artiklit

4. ja 5. juunil toimus Nelijärvel OÜ Huvi täienduskoolitusasutuse korraldatud suveseminar „Õpetaja eneseteostus ja enesehoid“, kus osales sada kakskümmend viis alushariduse pedagoogi Eesti eri paigust.

Seminari eesmärk oli anda kahe päeva jooksul eelkooliealiste lastega töötavatele inimestele teadmisi ja oskusi igapäevatööks. Kahe päeva peale jagus nii aktuaalseid ja põnevaid teemasid kui ka huvipakkuvaid töötube. Käsitleti järgmisi teemasid: meeskonnatöö ja kommunikeerimine muudatuste puhul; õpihuvi äratamise võimalused koolieelses eas, kuidas õpetaja saab end motiveerida ja läbipõlemise eest hoida, käed aitavad kõneleda, lastevanemate pedagoogiline nõustamine. Koolitusi tegid praktikud ja pika staažiga alushariduse pedagoogid Külli Mõtsla, Piret Kukk, Karin Zahharov ja Jelena Sepp.

Esimesel päeval räägiti meeskonnatööst ja kommunikeerimisest muudatuste puhul. Õpetajad said teada, kui olulisel kohal nende töös on muutused ja muudatused ning kuidas neid omaks võtta. Kõneldi ka sellest, kuidas õpetaja saab end igapäevatöös motiveerida ja läbipõlemist vältida. Kõik need teemad põimuvad ja on omavahel seotud. Selgitatigi, kuidas käsitleda neid nii, et kasu oleks kõigil huvigruppidel.

Koolitusel osalejad said ülevaate mitmesugustest mängulistest võtetest ja võimalustest, mis aitavad tekitada lapses õpihuvi. Neljas töötoas prooviti meeskonnatöö ja kommunikeerimise võimalusi, mängiti vanu häid laulu- ja joonistusmänge, tehti tutvust narratiivsete piltmõistatustega ehk lühikeste lugudega, mis sünnivad lihtsaid kujundeid joonistades, ning esitleti tähe-, hääliku- ja lugemismänge. Õpitoad andsid osalejatele põnevaid nippe ja värskeid ideid, millega pärast suvepuhkust sügisel taas tööd alustada.

Esimese päeva lõpetas tervislik liikumine ja lõõgastav saun.

Origamist sai storygami – sõrmed voltisid paberit ja suu rääkis lugu.

Teisel päeval said osalejad teadmisi ja oskusi selle kohta, kuidas arendada lapse kõnet mänguliselt ja lõbusalt koordinatsiooni, peenmotoorika, rütmi ja ajastamise kaudu. Selleks kasutati nii nööri ja paberit kui ka kääre ja pliiatsit. Koolipõlvest on paljudele tuttav kassikanga punumine, aga et nöörimängude maailm nii võimalusrohke on, oli osalistele üllatus. Samuti nagu origami, paberi voltimise kunst. Piret Kukk näitas, kuidas origamist saab storygami ‒ sõrmed voldivad paberit ja suu räägib lugu. Pooleteiseks tunniks oli saal täidetud naerupahvakute, üllatuskilgete ja asjaliku pusimisega. Käed aitasid lugu luua ja meelde jätta.

Lastevanemate pedagoogilise nõustamise käigus otsiti lahendusi igapäevatöös ette tulevatele probleemidele. Ühiselt leiti mureküsimusele nii mõnigi asjakohane lahendus.

Lasteaednikud said teada ka seda, kuidas juhtida väärtusi nii, et need jõuaksid laste, lastevanemate ja kolleegideni.

Kõik teemad olid suveseminari kavva valitud hoolega ja põhimõttel, et need toetaksid õpetaja eneseteostust ja enesehoidu. Ühtlasi said õpetajad juurde uusi teadmisi, oskusi, aga ka energiat tööks lastega. Parim õpetaja on motiveeritud ja end pidevalt täiendav õpetaja.Järgmisel aastal kohtutakse kindlasti uuesti.

Uute koolitustega saab tutvuda Huvi OÜ kodulehel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!