Briti saatkond näitab õpilaste loomingut

31. aug. 2018 Annika Poldre toimetaja - Kommenteeri artiklit

Ühepäevasaatkonna telk laste tööde näitusega. Fotod: Annika Poldre

 

Briti saatkond tähistab Eesti ja Suurbritannia sada aastat kestnud sõprust tuuriga mööda maakondi, näidates kõikjal ka laste loomingut, mis valminud seoses juubelitähtpäevaga.

Tähistamaks Eesti 100. sünnipäeva ning Eesti ja Suur­britannia sõpruse 100. aastapäeva avab Briti saatkond tänavuse aasta jooksul ühepäevasaatkonnad kõigis 15 Eesti maakonnas.

Eesti ja Suurbritannia saja-aastase sõpruse tähistamiseks kuulutas saatkond märtsis välja laste loomekonkursi. Sellega kutsuti kõiki Eesti koolilapsi saatma loovtöid, mis väljendaks kõige paremini kahe riigi pikaajalist sõprussuhet.

Pabermassist meisterdatud kuninganna Elizabeth ja Eesti president Kersti Kaljulaid. Autoriteks õde-vend Renate ja Oskar Kastein Emmaste põhikoolist.

Saatkonna pressiesindaja Julia Amor rääkis, et aprilli lõpuks laekus kokku 223 tööd, nende seas joonistusi, maale, kollaaže, keraamikat, puidust esemeid, tekste, kujusid, luuletusi ja videoklippe. Tööde autorid on 6–19-aastased ja esindatud on peaaegu kõik maakonnad.

Mai alguses valis saatkond välja 50 võitjat kolmes vanuserühmas: 7–11, 12–15 ja 16–19. Nemad said auhinnaks võimaluse tulla kuninganna sünnipäevapeole, mis toimus saadiku residentsis juunis. „Peol oli üleval võidutööde näitus, mida käisid vaatamas ka peaminister Jüri Ratas ja haridusminister Mailis Reps,“ rääkis Amor. Juuni lõpust alates avaldatakse võidutööd saatkonna Facebooki-lehel kord nädalas reedeti.

16. augustil peeti Hiiumaal suvehiidlaste [eel]arvamusfestivali, mille käigus tähistati ka saja aasta täitumist Eesti ja Suurbritannia sõpruse algusest. Briti saadik koos oma meeskonnaga korraldas sel päeval kogu Eestit hõlmava ringsõidu raames Orjaku sadamas ühepäevasaatkonna.

Me soovime tähistada Eesti 100. sünnipäeva kõigi Eesti inimestega ning seepärast külastame aasta jooksul igat maakonda,“ rääkis saadik Theresa Bubbear. „Samuti tähistame meie riikide saja-aastast sõprust, mis sai alguse kuningliku mereväe toetusest 1918.–1919. aastal.“ .

Saatkond korraldas sadamas britiliku teepeo, kus oli võimalik suhelda Briti saatkonna inimestega ning Eestis NATO pataljoni koosseisus teenivate Briti sõduritega. Samas sai vaadata laste loovtöid, mis on valitud parimateks saatkonna korraldatud loomekonkursil „Sada aastat sõprust Eesti ja Suurbritannia vahel“. Saatkonna telgis olid välja pandud peamiselt pildid mitme maakonna õpilastelt, nende seas oli ka Hiiumaa Emmaste põhikooli laste looming, mis valminud kunstiõpetaja Eila Tõnissoni juhendamisel. Kunstiõpetaja rääkis, et lastele pakkusid teemadena kõige enam huvi kuninganna Elizabeth ja jalgpall. Emmaste kooli neli last, kes võitjaiks osutusid, käisid koos emadega Tallinnas kuninganna sünnipäevapeol.

Ühepäevasaatkonnad on meil toimunud alates märtsist ning kestavad aasta lõpuni,“ rääkis Amor. Saartel käidi augustis, septembri algul minnakse Narva, oktoobris Pärnusse. Ootel on Võru, Valga ja Tartu. Laste töödest koosnev näitus oli esimest korda väljas saatkonna korraldatud kuninganna sünnipäevapeol juuni keskel, seejärel augustis Paides ja saartel. „Ka edaspidi võtame valiku töödest väljasõitudele kaasa,“ sõnas Amor.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!